Lucijej

Kde se nachází Tramtárie?

Myslíte si, že by to bylo pěkné místo pro dovču?

Nejlepší odpověď
annas

„Tramtárie je klasické české pojmenování vzdáleného místa tvořené koncovkou –ie, která je typická pro zeměpisné názvy. Toto místo ve skutečnosti neexistuje, název se používá pouze pro vyjádření velké vzdálenosti.“

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:5Dhov­ZWaAacJ:https://is­.muni.cz/th/ar­qip/diplomka.pdf+&cd=3&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b-d

Doplňuji:
Ještě něco z Rejzkovy etymologie. Slovo se objevilo již se staročeštině jako žertovné označení krajiny vzdálené, zapadlé, nepřístupné. Jinak nejasné.

Původ pojmenování je snad z Tatárie, tatarské země, vlastně ze starší podoby Tartárie."

Už víte, kde je nejblížší Tramtárie? 🙂

Další odpovědi
ladaadal

Určitě ano, Tramtárie je všude tam, kde není tady.

marci1

Tramtárie se nachází v Tramtárii. Už jsem tam jednou chtěla jet, kdybych tam někdy jela, povykládám, jaká byla tramtárovská dovča . V Tramtárii musí být úžasně ! 🙂