Pokročilý

Kde se nacházejí stanice detekující zemětřesení?

Zdravím, nemůžů nikde na internetu najít kde se nacházejí stanice, které detekují zemětřesení nebo tsunami. potřeboval bych také vědět jak vypadají (obrázky) ale opravdu jsem to na internetu nemohl nikde najít. Prosím o pomoc :(

Doplněno: Díky moc, konečně mi došlo že je to seismicka stanice, njn pozdě ale přece :) ještě jednou děkuji moc

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V ČR to jsou seizmické observatoře GÚ AV ČR, ty tvoří Českou regionální sezmickou síť a Západočeskou lokální seizmickou síť Webnet. Souřadnice stanic, jejich kódy a řadu dalších informací nalezneš na webu Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR.

Mosoj > píšeš nesmysly. Ve Webnetu je znám úplně všechny, jako externí spolupracovnice GU AV jsem je mnohokrát navštívila. Jednu z nich mám asi 400 m od baráku, další 3 do vzdálenosti 5 km. I v té tvé KHC jsem několikrát byla.

Další odpovědi:

Zlatý

Zlatý

Znám jenom jednu.
Nachází se v bývalé zlatonosné štole Kristina na Zlatonosném potoce pod Kašperskými Horami.
No koukám, že ostatní neznají ani jednu. Nuž co, bodík je bodík.

Lamalam, jsem rád že jsi navštívila můj rodný kraj, nicméně dodatek je dodatek !!

Diskuze k otázce

Zlatý

barbakan

Mosoj, oni tam měří i tsunami? Nu což, já ti ten bodík dám, aby ti to nebylo líto. Snad budeš i lépe spát.

Zlatý

barbakan

Rádo se stalo a zachovej nám přízeň :-)

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 649
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.