sofid

Kde se nacházejí stanice detekující zemětřesení?

Zdravím, nemůžů nikde na internetu najít kde se nacházejí stanice, které detekují zemětřesení nebo tsunami. potřeboval bych také vědět jak vypadají (obrázky) ale opravdu jsem to na internetu nemohl nikde najít. Prosím o pomoc :(

Doplněno: Díky moc, konečně mi došlo že je to seismicka stanice, njn pozdě ale přece :) ještě jednou děkuji moc

Nejlepší odpověď
Lamalam

V ČR to jsou seizmické observatoře GÚ AV ČR, ty tvoří Českou regionální sezmickou síť a Západočeskou lokální seizmickou síť Webnet. Souřadnice stanic, jejich kódy a řadu dalších informací nalezneš na webu Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR.

Mosoj > píšeš nesmysly. Ve Webnetu je znám úplně všechny, jako externí spolupracovnice GU AV jsem je mnohokrát navštívila. Jednu z nich mám asi 400 m od baráku, další 3 do vzdálenosti 5 km. I v té tvé KHC jsem několikrát byla.

Další odpovědi
da ny

V ČR:
http://www.ig­.cas.cz/norig­ht/denni-seismogramy/?stat=NKC­&net=CZ
http://planeta­riumostrava.cz/pa­ge/cs/pruvodce-vesmirem/informace-o-slunci

anonym

http://www.ge­wo.info/earth/qu­ake_site.html

mosoj

Znám jenom jednu.
Nachází se v bývalé zlatonosné štole Kristina na Zlatonosném potoce pod Kašperskými Horami.
No koukám, že ostatní neznají ani jednu. Nuž co, bodík je bodík.

Lamalam, jsem rád že jsi navštívila můj rodný kraj, nicméně dodatek je dodatek !!

anonym

Mosoj, oni tam měří i tsunami? Nu což, já ti ten bodík dám, aby ti to nebylo líto. Snad budeš i lépe spát.

anonym

Rádo se stalo a zachovej nám přízeň 🙂