HOMER

Kde se dají sehnat berušky?

Berušky (Slunéčka sedmitečné) požírají mšice,tak si je chci pořídit na zahradu.Nevíte jestli se dají někde koupit?Děkuji.
Doplňuji:
Taky jsem se trochu díval a o těch vosičkách jsem věděl,ale problém je s nima stejný,jako u těch berušek..Takže asi nejdříve vyzkouším mýdlovou vodu,rajčata,kop­řivy,cigarety atd. pak se uvidí,snad to zabere…Díky za odpovědi.
PS:Jak je tam udržet,no žrát by tam co měly,tak proč by chodily jinam 🙂

Nejlepší odpověď
dědapetr

Slunéčka jen pochytat ale ony by stejně pak letěli kam by chtěli.Ta něco místo toho.

Mýdlový (jarový) postřik: Hodí se na okrasné květiny, na bylinky, které máte v plánu konzumovat, vyzkoušejte raději jiný z postřiků. Výroba je jednoduchá. Lžíci tekutého mýdla nebo jaru na nádobí smíchejte s 2,5 litru vody, přelijte do nádoby a naneste na rostliny, i spodní strany listů. Nanášejte jednou týdně večer nebo po každém dešti, pěstujete-li rostliny venku. Nestříkejte na rostlinu, svítí-li na ni zrovna slunce. Sluneční paprsky by mohly listy spálit.

Postřik z vajglů: Nikotin má na mšice i jiné škůdce toxické účinky. Pokud je vaše domácnost aspoň zčásti kuřácká, nevyhazujte cigaretové nedopalky do koše. Mohou ještě posloužit. Vyrobte si jednoduchý postřik tak, že ve vodě vyvaříte vajgly. Postřik pak pomocí rozprašovače nanášejte na rostliny i spodní strany listů, dokud se mšic nezbavíte.

Tabákový postřik: Máme tu alternativu i pro nekuřáky. Navíc je o něco účinnější než vyvařené nedopalky. Potřebujete 15 g sušených drcených tabákových listů. Ty namočíte na půl hodiny do 2,5 litru teplé vody. Vodu potom scedíte, přidáte lžičku mýdla nebo jaru a aplikujete pomocí rozprašovače.

Pelyňkový postřik: Pelyněk mšice odpuzuje, a tak tento ochranný postřik udrží škůdce v bezpečné vzdálenosti. Přelijte 80 g čerstvých nasekaných listů pelyňku 1,25 litru vroucí vody. Nechte louhovat, dokud voda nevychladne. Odvar přes síto přelijte do rozprašovače. Pelyněk je vhodný i na bylinky, které se chystáte využít v kuchyni. Pokud se chystáte sprej použít na okrasně rostliny, můžete přimíchat i osvědčené mýdlo.

Rajčatový postřik: Listy rajčat obsahují alkaloidy, které účinně hubí hmyz, mšice nevyjímaje. Účinný postřik vyrobíte z 80 g nasekaných listů. Ty namočte na noc ve vodě. Ráno sceďte,.Opět je možné přidat trochu mýdla.

http://zena-in.cz/clanek/vy­robte-si-domaci-postrik-proti-msicim/katego­rie/zahrada-a-kvetiny

Další odpovědi
hanulka11

tak jsem hledala kde by se dali eventuelně sehnat berušky a našla jsem tento zajímavý článek

http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/choroby-a-skudci/chrante-na-zahrade-mouchy-pestrenky-zlikviduji-vice-msic-nez-slunecka/

Lotus

Zda se daji někde koupit nevím.
Dedovedu si,ale představit jak je chcete udržet na své zahradě.