Kde se dá v Teplicích odevzdat dětské oblečení a hračky pro uprchlíky?

Na Červeném kříži mi řekli, že u nich ne, že oblečení ani neberou. :-(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Vislo, u nás jsou kontejnery na oblečení. A pevně doufám, že se to dostane potřebným a ne uprchlíkům.
K těm jejich mobilům, tabletům, ipadům apod. by se to nehodilo.

Další odpovědi:

Hračky dej dospělejm,at nesurfujou na tebletech a raději ty hadry hoď do kontejneru na odpad.
Ty chceš,aby tu byla taková sebranka?

Bronzový

podívej se na toto video,a pak změníš názor...POZOR ! nutno dokoukat až do konce !
http://video.aktualne.cz/…

Stříbrný

jsou na to spešl kontejnery jenomže: i z obnošených oděvů se stal předmět spekulace a obohacování, jo Pepa Švejk je vynalézavý tvor...

Diskuze k otázce

Visla

Do kontejnerů, které provozují soukromé firmy, to házet nehodlám, protože absolutně nevěřím, že to k potřebným dorazí. A jiné tu nemáme.
Uprchlíky tu nechci, ale o to tu vůbec nejde, sama mám malé děti a když si představím, jak tam mrznou (ne svojí vinou), tak je mi jich prostě líto, oni za nic nemůžou a kdyby jim těch pár věcí ode mě pomohlo - tak proč ne.
A přesně - tabletem, iPadem ani kabelkou od Gucci se nezahřejou.

Bronzový

xxx3

JájsemRaibek: Jasně, do mobilu se člověk parádně obleče a ipadem se přikryje, když spí v blátě na poli.

Stříbrný

JájsemRaibek

Nejde o to čím se přikryje, ale jak je na tom finančně. Má-li uprchlík, utečenec vybavení jenž nemá sociálně slabý u nás v zemi, je něco špatně.
Nikdo mu neříkal, aby si lehl v poli na bláto, má možnost pobývat v uprchlickém táboře, ale tam mu to asi nevoní.

Bronzový

xxx3

A vám by "vonělo" pobývat v uprchlickém táboře několik let, když je konec války v nedohlednu? Nevím, jestli o tom víte (patrně ne), ale v uprchlických táborech okolo Sýrie žije momentálně několik !milionů! uprchlíků. A není to tam žádná selanka - bída, špatné životní podmínky, opravdu bych chtěl vidět kohokoli, kdo by tam chtěl trvale žít.

Visla

A proč by nemohl mít uprchlík lepší věci než soc. slabý u nás? Evidentně tu v tom případě nejde o ekonomického uprchlíka, ale člověka, který asi opravdu utíká před válkou, a ti jsou v pořádku, ne? Tak proč by nemohl být finančně zajištěný? Ale opakuji, o to tu nejde, jde mi jen o ty děti.

Stříbrný

Samba

Dojdi si k umyvadlu a vycákej na sebe studenou vodu, hlavně na hlavu, oni nic nepotřebojí, maj všeho dost, žrádla i hadrů, maj víc peněz než kdekterý pracující u nás, nebuď naivní! Našim důchodcům to dej, pokud nemáš, kam bys dal oblečení, dej to do nějakýho důchoďáku, jsou staří lidé, co ti za to budou "ruce líbat".

Bronzový

xxx3

A teď zase tu pohádku o Jeníčkovi a Mařence, jak šli do lesa. Nežije Samba v paralelním vesmíru, kde uprchlíci, kteří mají všeho, co hrdlo ráčí, nepochopitelně opuštějí svou zemi a s nasazením života z toho luxusu prchají?

Bronzový

Mc Merkurion

Samba má pravdu,nesmíš věřit těm kecům v médiích...

Bronzový

xxx3

To bys teda mohl víc rozvést, v čem má pravdu. Vždyť je to logický nesmysl. Miliony lidí, kteří si žijí (dle vševěda Samby) v blahobytu, se najednou rázem vydají na cestu ze své země za silně nejistou budoucností několik tisíc km od rodiště. Mimochodem, ty sám VŮBEC netušíš, kde čerpám informace já a čemu věřím. Abych ti to usnadnil, tak ti sdělím, že statistické informace k problému uprchlíků jsou naprosto seriózně k dispozici na stránkách uprchlické agentury OSN (ale i na jiných místech - většinou ovšem v angličtině).
http://data.unhcr.org/…
Máš důvěryhodnější zdroj informací? Jestli ano, pak sem s ním.

Bronzový

Mc Merkurion

no jo,na anglickejch webech mluvěj pravdu,hlavně o diskriminaci cikánů,pardón,rómů u nás...

Bronzový

xxx3

Tak třeba ta statistika od OSN má rozhodně vyšší vypovídací hodnotu než blábolení Konvičkovců nebo Okamurovců. Znovu se ptám: Máš hodnověrnější zdroj? (a pokus se neodbočovat jinam)

Bronzový

Mc Merkurion

život,a osobní setkání - právě s tímto náboženstvím...
a naopak,nejseš ty zblblej Kocábem? Rozumnej člověk (nejen u nás) by takový blbosti nepsal,kdyby nebyl politikem...

Bronzový

xxx3

Můžeš KONKRÉTNĚ, ještě jednou opakuji: KONKRÉTNĚ napsat, jakou "blbost" jsem napsal? A šlo by to tentokrát bez keců o Kocábovi, romech a politicích?

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3360
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1451
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1078
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.