Marvan

Kde rozměnit drobné?

Chtěl bych rozměnit drobné, koruny, dvoukoruny, pětikoruny. Kde by mi je rozměnili aniž by mě nejradši poslali do pryč?

Je pošta dobrý nápad? Nebo banka? Nejsem si jist jejich pohostiností totiž, když na ně nasypu 200 mincí
Doplňuji:
Teď jsem zjistil že mám i nějaké euro centy. takže mincí je dohromady 418. Musím je někde rozměnit dohromady s korunami, protože těch euro centů neni ani za 10 euro

Nejlepší odpověď
kapka

Copak, rozbil jste prasátko? Já bych šla do něčeho jako malé pekařství, vedle kterého by stál automat na kafe nebo hýbací autíčko pro děti. 🙂 Do banky ne, tam bych se předem bála, že si nechají půlku jako provizi. Na poště možná. Nevím kolik toho máte, ale o drobné by mohl být zájem, horší by to bylo naopak. Nebo jděte do víc obchodů a na každého nasypte trochu. 🙂

Další odpovědi
ten který je

V bance,ale musíte je mít v ruličkách,nap­ř.rulička=100Kč.

pekynka

Brali za to v bance poplatek, nevím jak teď.
Syn prodával noviny, jako prvňáček si chtěl vydělat na kartičky Pokemon. Nasbíral hodně drobných a v bance mu pak půlku sebrali na poplatek. Chudinka, první seznámení s realitou života.

vecernice

V bance,ale berou si poplatek.Pošta mi řekla,že není peněžní ústav.V té bance mají počítačky,ale je lepší mít svoji výčetku.
Doplňuji:
Ty centy bych si raději nechala v kasičce.

ReHu

Protože je všeobecně neochota a poplatky, pokud se mi sejde více drobných řeším tím malé platby. A po trochách se drobných pak dá zbavit.

Cullinda

Jeden čas jsem sbírala zlaťáky – 10,20,50 které nebyly dlouho v oběhu a byly pěkně čisté..Když přišla krize, nasáčkovala jsem to a jedna slečna v trafice v Alberu mi za to málem utrhla ruce a to toho bylo za 5500,–Kč
Poslední dobou se s tím setkávám i na klasických pokladnách v Albertu-pokud nemají fofr, vezmou mi 1 a 2 koruny třeba za 50,–
Záleží jak na tom jsou, ale navečer bývají bez drobných..

iceT

nejlepe zaplatit s tim maly nakup,ja tak nekdy platim dvou- i trisetkorunove nakupy,a pokladni vzdy skacou nadsenim.

PO

Jednou jsem to řešila přes známou,která pracuje v obchodě přes kasu.Tam někdy drobné schází.