sandy45

Kde najdu perseidy?

Na jakou světovou stranu se mám podívat,abych je viděl?

Nejlepší odpověď
beer

Při pozorování meteorického roje Perseidy není světová strana rozhodující. Důležité je ale najít si vhodné, tmavé místo co nejdál od světelného znečištění a dívat se přímo nad sebe.

Zdroj: Zkušenost

Další odpovědi
Nykki

Perseidy vyletují z Persea… Nejlepší podmínky jsou nad ránem…
Jinak na jihu,pokud si stáhneš prográmek Stellarium najdeš si kde přesně v tuto dobu Persea najdeš..
Doplňuji:
Na jihu myslím ráno jinak teď jsou zhruba na severovýchodě…

manon

Právě teď lítají a šněrují to křížem krážem, jen vydrž.

kelley

K tomu abys viděla „padat hvězdy“ nepotřebuješ nutně vědět, kde je souhvězdí Persea 😉 Meteory se pohybují po celé obloze, jen vylétají jakoby z jednoho bodu – ze souhvězdí Persea. Stačí se jen trpělivě dívat na noční oblohu…