jaluvkova

Kde na malé dívce je podle vás nejpřijatelnější piercing? A od jakého věku už není na dívce piercing šokující?

Nechci aby ho měla na obličeji-

Nejlepší odpověď
venkovan

Jedině v ušních lalučcích a s hezkými náušnicemi.
Nevím co je to za hloupou módu – v těle je zaražen, vbodnut pro tělo cizí předmět který tam ve své podstatě není potřeba (na rozdíl od plomb, výztuh kostí, rovnátek, …

Doplnění na dotaz:
Pokud bych se měl rozhodnout, tak žádné místo s výjimkou uší pro náušnice. Piercingu – této módě skutečně nefandím. Naopak, takový člověk u mne ztrácí na hodnotě.
Víc fandím těm kteří svoji osobnost podtrhnou zajímavými akcemi které ale nepoškozují zdraví, majetek apod, ale naopak jsou přínosné pro společnost. Navíc pracuji i v terénu – každý takový kovový předmět zabodnutý do těla může způsobit i nepříjemné chvíle. Snubní prsten jsem měl dva dny – potom se mi zasekl tam kde neměl a málem jsem přišel minimálně o prst.
Pokud piercing neměla mít dívka na obličeji tak kde: Na intimních místech u mladé dívky nevím zda je to pravé právě s tím, že mladá dívka je zajímavá i bez této ozdoby, pupík – lékaři nedoporučují pro jisté zdravotní riziko spojené s tím že by se zbytečně píchalo do „pupeční šňůry“ apod.
Raděj bych mladé dívce nabídl hezký náramek, řetízek, originální ozdobu do vlasů (třeba šperky ze dřeva) apod.
A když už to bude muset být, tak jít si ho píchnout k lékaři než někam k prodejci.

Zdroj: život

Další odpovědi
Terryle

Nevím, pro malý dítě mi piercing nepřijde nejlepší. „Instalace“ bolí a dítě tím může být dost nepříjemně překvapený a nová ozdoba se mu tím může rychle zprotivit. A navíc o novej piercing je potřeba hodně pečovat, čistit, mýt, dezinfikovat – a nejsem si jistá, jestli to malá holčička zvládne.

Obecně piercing beru jako vyjádření nějakého životního postoje a nejsem si jistá, jestli to u dětí tuhle roli plní…
a co třeba zranění při hrách? Děti blbnou a je snadný za nějakou ozdobu zabrat a vytrhnout si ji – a tím vznikají nepřijemný rány. Osobně bych o tom uvažovala bych až od nějakých třeba 12, 13 – prostě když leze do puberty, pak ať si to zkusí.

Spíš si s holčičkou zkuste promluvit, proč ho chce, co se jí na tom líbí a tak.

Jsou i nasouvací piercingy – kroužky s ozdobama, které si může přemisťovat podle nálady – na pupík, na ucho, na ret, kamkoli. Nebolí to a může ho kdykoli sundat. A stojí pár korun a vypadá docela reálně :o) Tím bych to asi zkusila řešit pro začátek. Třeba ji to za pár dní přestane bavit a přestane se jí to líbit, nebo se jí jedna kamarádka vysměje a najednou to už chtít nebude. Děti mění názor rychle.

A kdyby fakt piercing píchanej, přiklonila bych se k oušku – jestli už má náušnice, vypadá docela hezky mít třeba dvě menší dírky po lalůčku a v nich zmenšující se pecky. Není to tak nápadný a na uchu si snad neublíží…

iwetax

Záleží jen na ní, jestli ho chce, tak bych jí nebránila (chce ho ukazovat třeba při tanci?) Náušnice se dá vždy vyndat a dírka zaroste. Můj názor je tak 7.let.

Kelis

Mně se piercing nelíbí na nikom.

hanjimka

Maximálně druhou dírku v uchu.Jinak až po plnoletosti,to už si bude moct dělat co chce.