Zvědavý

Kde můžu hledat politologické publikace?

Vědečtí pracovníci (vysokoškolští pedagogové) píší různé publikace dle jejich oboru působnosti a kde je pak zveřejňují? Rád bych si přečetl nějaké politologické články tak mě zajímá jak a kde se k nim můžu dostat. Děkuji.

Dopl. Díky. Myslel jsem spíš na jejich online verze na webu. To je v dnešní době myslím mnohem používanější platforma i pro vědecké pracovníky a dostupnější pro veřejnost :)

Odpovědi
Rys95

Publikace jsou veřejně dostupné v univerzitních knihovnách, ve kterých je možné si zakoupit členství a půjčovat si dle libosti po dobu expirace. Na internetu jsou často články a rozhovory s vysokoškolskými pedagogy (záleží na charakteru jejich odbornosti), samozřejmě často vychází i v knihkupectví.

led

Nalepšie v knižniciach a kníhkupectvách.
Ale pozor…

Pre pochopenie politickej myšlienky a konania nestačí čítať len knihy jedného politického zamerania a slávnych autorov. Práve naopak, len poznanie skutočného spektra života, myšlienok rôznych politických smerov, aj vyslovene nepriateľsky zameraných tomu vášmu pohľadu, vám pomôže prekonávať prekážky na vašej ceste.

Politika je ako šachy. Zhadzovaním svojho nepriateľa zhadzujete aj seba samého. Poznaj svojho nepriateľa ako sám seba, neopakuj jeho chyby, neponižuj ho, ale uč sa od neho, ak ho chceš poraziť. Otvorený nepriateľ je lepší, než falošný priateľ.

JežíšKristus

Populárně naučnou literaturu z oboru politologie najdete v knihkupectví, doporučuji NeoLuxor.
Současně lze nalézt univerzitní kvalifikační práce z oboru politologie v repozitářích vysokých škol, např. zde: https://dspace­.cuni.cz/handle/20­.500.11956/1901/­discover?filter­type=ds_facul­tyDepartment&fil­ter_relational_o­perator=equal­s&filter=%C3%9As­tav+politologie
Odborné články, které nejsou kvalifikačními pracemi, lze nalézt v odborných sbornících (časopisech). Možná, že by mohly být dostupné v městské knihovně, ale spíše bych hledal v univerzitní knihovně příslušné fakulty (Fakulta sociálních věd, obor politologie; právnická fakulta).