kde mohu požádat o přešetření zdravotního stavu

Chtěla bych se zeptat ,zda-li někdo neví kde mohu požádat o přešetření zdravotního stavu po operaci,která nedopadla dobře?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Právo pacienta žádat o přešetření postupu zdravotní péče:

  • dle zákona č. 48/1997 Sb. má pacient právo podat návrh na přezkoumání kvality poskytované zdravotní péče – podává se vedoucímu zdravotnického zařízení nebo jeho zřizovateli, dále je možné obrátit se na Českou lékařskou komoru, příp. na zdravotní pojišťovnu, u které je pacient registrován
  • má-li pacient podezření, že při stanovení diagnózy nebo při jeho léčbě nebylo postupováno správně, je nejdříve nutné obrátit se s žádostí, stížností, požadavkem na přešetření na primáře lůžkového oddělení nebo na náměstka pro léčebně preventivní péči, příp. na ředitele nemocnice, kde byl pacient hospitalizován, u ambulantní péče potom na ředitele polikliniky nebo soukromého zařízení
  • pokud se pacient obrací na zdravotní pojišťovnu, je vhodné kontaktovat kontrolní odbor zdravotní pojišťovny
  • nejčastěji se pacienti obracejí na zdravotního radu, který vydal registraci zdravotnického zařízení
  • došlo-li při poskytování zdravotní péče z nedbalosti k trestnému činu ublížení na zdraví, potom je nutné podat trestní oznámení na Policii nebo na Státní zastupitelství
  • pokud se podává stížnost na neodborný postup nebo neetické jednání zdravotníků při léčbě pacienta, potom stížnost musí obsahovat uvedení místa, kde k pochybení došlo, adresu zařízení, jméno a funkce zdravotnického pracovníka, který se pochybení dopustil, konkrétně kdy a co se stalo a v čem spočívá pochybení zdravotníků
  • podává-li stížnost třetí osoba, musí mít od poškozené osoby souhlas, pověření k podání stížnosti, k jednání za tuto osobu, toto neplatí v případě, že si stěžuje na špatnou péči rodič nezletilého dítěte
  • pacient si může u zdravotního rady, zdravotní pojišťovny nebo České lékařské komory také stěžovat na nedodržování ordinační doby ambulantního, praktického lékaře

Další odpovědi
Michal

Většinou se to dělá u revizního lékaře v tomto případě chirurga,nebo ortopeda.
Též se můžete nechat vyšetřit v jiné nemocnici!Poslední zbývá soud?!Nezapomeňte celý případ oznámit zdravotní pojisťovně a primáři oddělení.
Ale vina nemusí být na straně lékaře.....