kde koupím fotopapír?

Chci tisknout fotky z tiskárny HP

Nejlepší odpověď
Lencis

Fotopapír prodávají v prodejnách s fotografickým sortimentem, ale lze ho koupit i v papírnictví nebo v nějakém větším řetězci (Tesco, Hypernova apod)

Fotopapír lze samozřejmě koupit i v mnoha e-shopech na netu, např:

http://www.na­plnedotiskaren­.cz/category.as­p?catcode=102

http://spotre­bak.itek.cz/fo­topapir-hp?filtr=41

Není nutné použít papíry téže značky jako máte tiskárnu, nicméně HP papíry patří na trhu k těm lepším, takže doporučuji. Máte na výběr z mnoha možností, mezi ty nejzáladnější pat­ří:

HP Everyday Photo Paper – nejlevnější lesklý fotopapír, lepší alternativa k obyčejnému papíru, formáty 10×15 cm a A4, 170 g.

HP Photo Paper – rychleschnoucí papír, vhodný např. pro tisk kalendářů, či prezentací obsahujících fotografie, formáty 10×15 cm a A4, 175 g.

HP Premium Photo Paper – výtisk připomíná klasickou fotografii, odolný k blednutí barev, vyrábí se v úpravě lesklé (gloss) a saténově matné (satin-matt), ve formátech 10×15 cm a A4, 240 g.

HP Premium Plus Photo Paper – nejkvalitnější fotopapír, vhodný k profesionálnímu použití, trvanlivost barevných tisků 73 let a černobílých 115 let. Povrchová úprava vysoce lesklá (high gloss) a saténově matná (satin-matt). Formáty 10×15 cm, 13×18 cm, 10×30 cm, A4, A3, 280 g.

Pro běžné fotografie se hodí lesklý papír. Pro zvýraznění charakteru určitých snímků je vhodný:

  • Matný papír, který dává ostřejší obrázky a výraznější barvy pro umělecké fotografie, větší zvětšeniny
  • satin-matt je odolný vůči otiskům prstů a vyhovuje i pro plakáty a tiskové zkoušky
  • high gloss podává brilantní barvy a pleťové tóny, hodí se na portréty, zarámované fotografie či do alba

Ale pozor i to že máte kvalitní tiskárnu a koupíte kvalitní papír neznamená že budete mít kvalitní fotky, důležité je nastavení fotky a příprava před tiskem. Než se pustíte do hromadného tisku, nastudujte nějaký článeček a zkoušejte nejdříve na nějakém levnějším papíře 😉

Návod jak připravit fotky pro tisk najdete např na tomto odkaze:

Zdroj: http://www.raj­fotek.cz/down/Pri­prava%20soubo­ru%20pro%20tis­k.pdf

Další odpovědi
Dandi

Snad všude…doporučuji třeba alfacomp.cz

alenka901

http://www.g-s-m.cz/detail.php?id=9010­30100&odd=901030¨asi nejlevnější jinak třeba v tescu

Attack-design

Pro tyto nejrozšířenější tiskárny téměř v každém obchodě s elektro, fotem… a v kamenných obchodech třeba hypernova, globus, electroworld , datard.......

racek86

snad asi vsude ,ale asi hlavne v tescu ,v obchode s fototechnikou ,počítačové prodejne ci v papírnictví . Samo i na netu ,ale to prijde draho …

IvanaS

Zdravím!
Super e-shop, kde můžeš koupit LEVNÉ fotopapíry je tady: http://www.us­poranatisku.cz/FO­TOPAPIRY/ Máš je doma do 2 dnů a nákupem přispěješ UNICEFu :) Doporučuji, všechno proběhlo v pořádku :)