Avatar uživatele
Mattama

Jaké máte zkušenosti s fotoaparátem Nikon COOLPIX L330?

Na netu jsem si toho přečetla dost, včetně toho, že není vhodný pro začátečníky (zcela logicky), ale i tak mě zajímají vaše zkušenosti i názory.
Díky :)

Foťák např. zde: http://www.al­za.cz/nikon-coolpix-l330-black-d2200180.htm
Doplňuji:
gecco – tak řeklo mi to 5 lidí (z toho 2 ajťáci) a i jsem to někde četla, tak jsem předpokládala, že to bude pravda :D Údajně je pro úplné začátečníky nejvhodnější nějaký obyčejný kompakt (takový ten malý akorát do kapsy) na naučení těch základních věcí. A mně popravdě taky připadá pro začátečníky docela složitý – ač tedy všude píšou, že ovládání má jednoduché :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3370 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Zkušenosti nemám žádné, ale tyhle foťáky jsou všechny skoro stejné. Za ty peníze by to nemusel být špatný nákup.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Zkušenosti žádné, ale proč „vhodný pro začátečníky“???
Já myslím, že právě naopak – začátečník se naučí foťák správně držet, přitom jej foťák ´neobtěžuje´ přílišnými možnostmi nastavení…
Jen – do kapsy nebo kabelky se bude dávat blbě…
😉
Doplňuji:
Oprava: „Zkušenosti s ním nemám žádné, ale proč "není vhodný pro začátečníky“???"…
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Zcela nelogicky říkáš, že není vhodný pro začátečníky. Řekbni jeden jediný důvod. Foťák má vše co mají foťáky pro začátečníky ( ale které top jsou , že?)

  • ještě něco navíc.

http://www.me­gapixel.cz/ni­kon-coolpix-l330/recenze#pro­duct-sec-param
Doplňuji:
Myslím, že si vystačíš s mobilem.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Zkušenosti také nemám, ale jedná se o standardní aparát této třídy. pokud se ti líbí, kup ho. Stejnou službu ti odvedou i obdobné aparáty ostatních značek.

Na rozdíl od ajťáků si myslím, že je vhodný pro začátečníky. Umožňuje fotit v plně automatickém režimu, kdy se vůbec o nic nemusíš starat, ale jde přepnout i do jiných režimů, kdy už můžeš vzít řadu věcí do svých rukou a tím ovlivnit celý proces focení. Můžeš s tím experimentovat a tím se spoustu věcí naučit. S miniaturním kompaktem do kapsy se naučíš jenom zapnout, exponovat a vypnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Foták je to dobrej,ale já bych si ho nekupil,je na baterie,nevydrží tolik jako
fotáky na nabíjecí články,ta jsou mnohem efektivnější.
Raději bych volil Nikon s Li-ion akumulátorem.
Doplňuji:
Tento by se it nelíbil?
naprostá spokojennost
http://digitalni-fotoaparaty.he­ureka.cz/canon-powershot-sx170-is/specifikace/#text

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

L330 je téměř totožný s L120,, který mám už 3 roky. Jen ten můj má 21 x zoom. Obsluha je velice jednoduchá, nastavení rovněž, ale plný zoom nevyužiješ bez stativu a i s nim nejsou snímky kvalitní. Rovněž makro taky moc nevyužiješ bez kvalitního osvětlení. Baterie jsou výhodou, protože ty koupíš i na benzině, natož akumulátory jen ve specializovaných obchodech. Mám dobíjecí baterie, které vydrží mnoho snímku. Když to tak vezmu, tyto foťáky jsou vhodné pro začátečníky i poloprofesionály. Jen mne udivuje cena, protože já za 120L dal před 3 roky přes šest tisíc!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Mám zkušenosti s Nikon COOLPIX 02 , a mohu ho jen doporučit. Je to nejmenší foťák na trhu, má 29mm – 87mm zoom, video 1920/30, a superjednoduché ovládání:D
(mám ho ze svých pěti aparátů nejraději)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

K Doplnění:

Na tomhle žádné složitosti nehledej – namíříš, nastavíš si ohniskovou vzdálenost (ZOOM) a stiskneš spoušť…
😉
Jediné – musíš počítat s tím, že při větším přiblížení objektu neudržíš záběr v klidu – takže musíš foťák třeba položit, o něco opřít – nebo, nejlépe, pořídit si stativ.
Ovšem „takový ten do kapsy“ takové přiblížení vůbec neumí…
😉

před 3370 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Přiblížení velké, obraz na nic.

před 3370 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

nekoupil bych to,baterie ve fotáku jsou na nic

před 3370 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Až ti klekne akumulátor na nějaké víkendové či noční akci, co uděláš, pokud nemáš náhradní?! NEFOTÍŠ!

před 3370 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

akumulátor mě drží 3roky v kuse,ale baterie co mám v druhým fotáku,nikdy tolik nevydrží,pořád nabíjet atd

před 3370 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek