Tonda Káňa

Kde končí hranice svobody slova a kde už musí zasáhnout cenzura?

Lidé, kteří jsou dnes označování mainstreamem jako dezoláti, jsou v dnešní době cenzurováni a je na ně veden z řad politiků a médií puč za to, že šíří svoje názory a využívají zásad demokracie. Nechápu to, proč je tu cenzura, když říkají, že máme demokracii?

Kde je ta hranice?

Kdy už musíme lidi cenzurovat? Mělo by být schvalování holocaustu cenzurováno? Já ho neschvaluji, ale každý máme přeci svůj názor a máme právo ho vyjádřit. Navíc, kdo říká, co je správné a co ne? Vláda z nás dělá dezoláty, protože si myslí, že má patent na rozum, ovšem, co když oni se mílí? Tedy jsem přišel na to, že svoboda slova by měla končit tam, kde se již jedná jen o slovní urážky hrubého typu. Pokud někomu řeknu, že je černý, Amerika by mě už zavřela, to je špatně, ale pokud mu řeknu že je n…gr, tak pak je to špatné, ať už si myslím o neg…ch, co chci…

Jaký na to máte názor?

P.S. doufám, že to zdejší gestapo nesmaže 😎

Nejlepší odpověď
Ametyst

Svobodu slova mají jenom levičáci. Ti můžou beztrestně přát smrt prezidentu Zemanovi nebo věšet pytel na mrtvoly a rozeštvávat veřejné mínění. Běda, jak ale řekneš obrazně řečeno, že král je nahý. Že je všechno jinak, a že máme jednostranné informace a podléháme mediálnímu zastrašování. To se potom strhne mela. Teď je na Neviditelném psu článek o tom, jak v Bruselu probíhalo setkání konzervativců z Evropy. Zakazovali jim i vstoupit do hotelu! Policie nastoupila na tyto veřejně činné osoby, politiky, předsedy vlád, na příkaz tureckého starosty Bruselu. Kde je tedy jejich svoboda slova, když musel této ostudě udělat konec až belgický předseda vlády. Řekl, že svoboda slova je zakotvena v ústavě, a hotovo. Různí levicoví aktivisti si z ústavy a zákonů dělají trhací kalendář.

Další odpovědi
da ny

Svoboda slova, je věc ošidná 😉
Připomnělo mi to situaci, kdy se zdiskreditovala ODS, za Langra
a měli jsme v ČR „politického vězně“. Nyní sedí v evropském parlamentu.
Těch „bot“ politiků z ODS, bylo více…
Tehdy dostalo „šanci“ od voličů, nové Hnutí ANO, které s takovou „přízní“
ani nepočítalo. Nebylo na ni připraveno.
Po několika letech, pod jiným vedením, nabrala ODS, znovu vítr do plachet.
Sama by to nedokázala. Proto ten dvoukolák a tříkolka a je z toho pětipes.
ODS se tak vrátila do sedla.
Ta hranice je tenká.
Rozhodují o ní ti, kteří jsou u vesla. Dokud není „svoboda slova“, pro ně
nežádoucí a nebezpečná, je trpěna.
Pak si tedy Franta v hospodě, v práci, může o politice, říkat, co chce.
V zaměstnání, pochopitelně, ne na adresu zaměstnavatel.
Ten také (zatím), nerozhoduje o tom, jak/koho bude Franta volit.
Když je Franta rozumný, tak o tom nekecá, ani v té hospodě 😉
Ovšem, když bude František osoba aktivně činná, politicky aktivní, vládnoucí
moc/síla ho ušlape.
Proč?
V Evropě „zmizela konkurence“ 😛 Byla odstraněna. Není proč se „snažit“, není
čeho se bát. Není s čím „zápasit“, předhánět se, vyrovnávat.
To JIM (těm u vesel) přidalo na síle moci. Síle určovat co se ne/smí, co je ne/žádoucí.
KONKURENCE, která má sílu, je tedy „daleko“, méně a jinak nebezpečná. (i ta Čína,
je „jiná“, ale silná, nevyzpytatelná).
Objevují se nová nebezpečí, která byla držena na uzdě (i penězi ze západu).
Nebezpečí podceněná i uměle vypěstovaná (s vědomím i bez něj). Noví hráči.
Nový řád, systém, změny, transformace (a ohrožení moci), nemá šanci.
Tu potřebu změny, pro lidstvo avizoval veřejně, poprvé Jan Pavel II.
Je možné, že si můj příspěvek stihnete přečíst, než ho zdejší cenzura
či mazal, smázne, 😉

aliendrone

Jo, tak to je otázka. Za minulého režimu jsme prý neměli svobodu slova (BTW -pravda). Dnes jí prý máme a je garantována ústavou (budou pindat pravdoláskaři).

Jenže svoboda slova byla i tenkrát garantována ústavou. ☺
Kde je rozdíl? Tenkrát stačilo vědět, že nesmíš nadávat na Stranu a její představitele. Dnes abys s sebou tahal knihovnu ke kontrole toho, co můžeš a nesmíš, chápeš? V tom je ten pokrok. ☺

Stejně jako s právem na demonstraci. Jistě, také se můžeme shromažďovat, stejně jako za minulého režimu. Jen…

Musiš dostat povolení. Pokud ti to nepovolí v pondělí ve 2 ráno u cedule „Konec hl. města Prahy“ (skvělý čas i lokace, ale zákon byl dodržen!). Jenže takto očividně to nejde dělat pořád, to by nakonec docvaklo i těm pomalejším, že je v tom cosi shnilého.
Proto přichází na pomoc dodatečný předpis. ZODPOVĚDNOST POŘADATELE! Najednou se ti tam zjeví pár týpků, které nikdo nezná a začnou dělat bordel. Dozorující benga je okázale ignorují (ale BĚDA kdyby třeba řečník řekl něco „nekorektního“ – to má klepeta a gumoléčbu IHNED!) a pořadatel pak dostane pár milionů pokutu za „nezajištění pořádku“. To by bylo, aby ho pak nepřešla chuť demonstrovat. Jo a ti týpci dělající bordel (pochopitelně bengama nezajištění ani totožnost nezjištěna), těm už k dokonalosti chybí jen na čele vytetovaný nápis ČESTAPO. TAKHLE SE TO SPRÁVNĚ DĚLÁ!

Ne jako ti idioti za bolševika, kteří nás v pařáku 21.srpna kropili stříkačkou, aby zjistili, že přibíhají úplně náhodní kolemjdoucí (kteří o nějakém srpnu ani netušili) JEN TAK, prostě pro osvěžení. 😂 😂 😂

Svobodu slova na papíře MÁŠ? Ano! Pravda a láska zvítězila? Ano! Tak co si stěžuješ? 😉 😂 😂

Pepa25

Samozřejmě, že to tu nikdo nesmazal (taková falešná obvinění jsou dost typické, pro vás, co za každým rohem vidíte cenzuru).

Cenzura u nás není. Puč nemůže být na někoho veden, puč je jiný výraz pro státní převrat. Za NÁZORY u nás nikdy a nikdy popotahován není (rád se nechám ujistit o opaku). Problém jsou

  1. nepravdy (tzn. nepravdivé informace) vydávané za názor
  2. poplašné zprávy
  3. zmíněné „schvalování“ neboli podpora hnutí směřujícíh potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásání rasové, etnické, národnostní, náboženskou či třídní zášti – samozřejmě ,tam je potřeba hledat hranici pečlivě.

Pozn. ani v USA vás samozřejmě nezavřou za použití slova negr. Tím neříkám, že to nemude mít konsekvence (např. zaměstanvatel vám řekne, že vás s takovým slovníkem nechce atd.)