briketka10

Kde jsou povoleny el. cigarety?

V archivu otázka není.
Děkuji

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Kouření tabákových výrobků i elektronických cigaret je ze zákona zakázáno:
takže co není uvedeno v zákonu je povoleno ,

na nástupišti, v přístřešku a čekárně veřejné dopravy (nově tedy na celém nástupišti. Pokud nástupiště není jasně určené, jedná se o prostor 5 metrů široky a 30m dlouhý před cedulí a 5 m za cedulí)
ve zdravotnickém zařízení a v prostorech souvisejících s jeho provozem, s výjimkou stavebně odděleného prostoru vyhrazeného ke kouření v uzavřeném psychiatrickém oddělení nebo v jiném zařízení pro léčbu závislostí,
v prostoru dětského hřiště a sportoviště určeného převážně pro osoby mladší 18 let
ve vnitřním prostoru všech typů sportovišť
ve vnitřním zábavním prostoru, jako je kino, divadlo, výstavní a koncertní síň a sportovní hala, a dále v jiném vnitřním prostoru po dobu pořádání kulturní a taneční akce
ve škole a školském zařízení
v zařízeních určených pro děti
ve veřejnosti volně přístupném vnitřním prostoru, s výjimkou stavebně odděleného prostoru vyhrazeného ke kouření
na mezinárodním letišti, s výjimkou stavebně odděleného prostoru vyhrazeného ke kouření
v dopravním prostředku veřejné dopravy
https://www.za­kazkoureni.net/

A např -
Úplný zákaz kouření elektronických cigaret platí například v Belgii, Švýcarsku, Dánsku nebo Japonsku. Prodej e-cigaret je celoplošně zakázán také v Kanadě. Existují též státy, kde se e-cigarety prodávat mohou, nicméně náplně do nich pořídíte pouze s minimálním obsahem nikotinu. Typickým příkladem je například Francie. Ve Švédsku pak e-cigaretu pořídíte zcela legálně, ale e-liquid do ní je k dostání pouze s nulovým obsahem nikotinu. Ve Finsku je potom e-cigareta považována za prostředek sloužící k odvykání kouření, proto ji zde seženete pouze na lékařský předpis.
https://www.ga­llagher.cz/ra­dy-tipy-navody/kde-plati-zakaz-e-cigaret-v-letadle-ve-vlaku-i-na-zastavce/

Další odpovědi
kurec

Obvykle tam kde jsou povoleny i normální cigarety

Edison

Otázka je špatně položena. Jsme v demokratické zemi (prý). Z toho plyne, že povoleny jsou všude, kde to zákon taxativně nezakazuje.

A teď k věci: Zákon č. 65/2017 Sb., par. 8, odst. 1 a 2.

Kopírovat to sem nebudu, abych neporušil nějaká autorská práva, takže odkaz:

PS.: Abych nezapoměl… své obligátní UTFG… 😉

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2017-65#p8

Alesh

Podle mě se na ně nahlíží nelogicky úplně stejně jako na klasické cigarety, tj. kde je povoleno, resp zakázáno kouřit klasické cigarety, tak tam je povoleno resp. zakázáno kouřit elektronické cigarety. Určité lokální výjimky asi existují, ale generelně je to tak, že se v nich rozdíl nedělá.

Dominno

a jaké elektronky máte , popř. jaký příchutě ? já tuto : https://www.nc­.cz/joyetech-ego-aio-d22-xl-2300mah-stribrna-1ks_d348663.html

ivzez

@Edison,
zákon není chráněn autorským zákonem.

Edison

Dík! 🙂
(mělo to být moje obligátní rýpnutí… 😉

Edison

Aleshi, když už sem jasně dám odkaz, kde to zákon taxativně vyjmenovává, nemyslím, že je vhodné sem psát nějaké doměnky…

Brblal

A není lepší s tím kouřením úplně přestat?

Dominno

jasně že je ale je to těžký proto aspon ty elektronky mi to tak nějak prozatím kompenzují