zjentek

Kde je hranice mezi radou a kecáním do života?

Dobrá rada versus snaha o přestavbu osobnosti.

Zajímavé. To jsem ani nevěděl, že o radu je potřeba si říci, neřku-li prosit. Nicméně díky odpovídajícím za vyda(t)né úsilí.

Má na věc ještě někdo názor?

Nejlepší odpověď
Kepler

Rada je odpověď na tvou bezradnost, pokud si ji vyžádáš. Stejný hřích je nezeptat se, jako neporadit, nejlépe na základě vlastních zkušeností a vědomostí. Kecáním do života trpí frustrovaní lidé, kterým se život nepodařil tak, jak si představovali, a přesto mají pocit, že jsou ztělesněním moudrosti.

Další odpovědi
gecco

V tom, jestli radu chceš anebo tě nalejvka dožírá…
😉

orwell

Ostrá hranice asi neexistuje. Záleží na tom, jak si to příjemce bere k srdci a řídí se tím. Existují lidé naprosto odolní a vzdorující všem pokusům a snahám poradit a ústa si musí rozbít sami. Znám ale i jedince, kteří si nechají kecat naprosto do všeho, jsou snadno řiditelní a ovlivnitelní, třebas i přihlouplým horoskopem.

dubraro

Hranice je jasná a jednoduchá.
Radu dostaneš, když o ni požádáš.
O kecání do života jde v případě, že jsi o ně nežádal.

Šidlo

o radu sa prosí

o kecanie do života vás nikto nežiada

anonym

Buď něčí radu vezmu jako vhodnou a řídím se jí a nebo to vyhodnotím jako radu nevhodnou a nechám to plavat. Rada není příkaz, ale je to možnost. Možnost je od toho, aby se vzala v potaz a je libovolná. Pokud o radu požádám, tak je mi asi každá rada hodnotná i kdybych jí třeba nevyužil a o nějakém kecání do života nemůže být ani řeč. Každý si to, ale přebere po svým a co jeden vezme jako konstruktivní radu si někdo jiný vezme jako kecání do života. Existují lidé, kteří se nezmění i kdyby těch rad bylo milión!

pentoda

Já tu hranici vidím zde na fóru. Tolik blábolů a domněnek na jedné straně, fundovaná odpověď se tu ale také objeví, či spíše odkaz na ty správné stránky. Pokud myslíte rady mluvené, mezi Vámi a okolím, no, to by bylo na delší a jiný level. Hezký den a mějte SVŮJ názor, uvidíte, že to půjde. :)

zjentek

Pednota, se SVÝM názorem to příliš nejde, což je taky velmi dobře patrné zde na fóru. Určitě to vnímáš také(dle délky členství), ale neznalému vezme pár let, než je schopen to bez skrupulí tvrdit ;)

zjentek

Ad Kepler: Bezradnost? WTF? Neměl´s už krvavou mery?

Kepler

Teď potřebuju radu já od tebe. Bezradnost je stav, kdy si sám neumíš dát rady – to je můj pokus definice rady. Co to je WTF? Co s tím má společné Krvavá Mary?

zjentek

Keplere, URČITĚ VÍŠ, že já tobě poradit nemůžu. Třeba bych rád, ale není to možné, je mi to líto ;)