Michal Kole

Kde je Balaton ? Je tam skutečně vody po kolena ? Proč se tam za socialismu/ko­munismu jezdilo ?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni pravga, ýe je tam vod po ikolena. ravdou je, že celé jezero je velmi mělké, a trvá poměrně dlouho, než se člověk dostane do pořádné hloubky. Jezdilo se tam stejně jako dnes za rekreací
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ba­laton

Další odpovědi
isteron

Bolo to pomerne blízko. K Jadranu bolo treba devízový prísľub, ktorý dostalo len pár vyvolených, a bolo to aj ďalej. Juhoslávia patrila do okruhu kapitalistických krajín.
Potom neskoršie sa cestovalo k Čiernemu moru, Bulharsko, Rumunsko. Ale to bolo omnoho ďalej, a turistika nebola na takej úrovni ako v Maďarsku.

anonym

Takovej malej „západ“.Jezdili jsme kdysi každé prázdniny.Mně se tam líbilo,vždy jsme to spojili s nákupy.Hlavně oblečení a drogerii.Jezdili jsme do Zamárdi,tam jsme pluli trajektem a to určitě nebylo vody po kolena.Pro děti Balaton ideální s pozvolným vstupem do vody.

marci1

Jezero Balaton ( kdysi tam bylo moře ) se nalézá v Maďarsku. Jeho hloubka se pohybuje od 3,14 – do 12,2 m. Češi se tam jezdili rekreovat, poněvadž jinde se kdysi tak lehce k moři, či větší vodě nedostali.

Zdroj: http://www.win­d99.com/cseh/cs­_localinfo.htm

kapka

Na severní straně Balatonu je u břehu větší hloubka, tak normálně, jak jsme běžně zvyklí. Normálně jsme tam chytali ryby z mola. Na jižní straně, třeba v Siofoku je vstup do vody hodně pozvolný, mělko. Hooodně daleko od břehu člověk ještě stačí a pak třeba kousek plave a zase stačí. Dno je písčité.
Nejlepší je v místě, kde je člověku třeba po pás, vyhloubit ve dně díru a pak tam nenápadně zahánět lidi a koukat, jak se najednou propadnou do větší hloubky 😁 Ježiš, my se tam s tátou vyblbli, když jsem byla malá. Jsme se těm lidem strašně smáli a oni se taky smáli. To nečekali, no. Jsme se tím dokázali bavit hodiny. 😁

Andre5000

Ve škole se už neučí zeměpis?