zjentek

Kde a jaký je zásadní rozdíl mezi radou a odpovědí?

Snaha poradit vs. snaha odpovědět.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Já to vidím takhle: když někoho žádám o radu, očekávám i nějaký osobní názor radila. Když někomu položím otázku, očekávám pregnantní odpověď bez zbytečných keců okolo.

Další odpovědi
Drap

Rada lze poskytnout i někomu kdo se neptá. Odpověď je zodpovězení otázky.

orwell

Já bych řekl, že každá rada je zároveň i odpovědí na nějakou otázku (ať už přímo vyřčenou, či nevyřčenou, ale tzv. „visící ve vzduchu“), zatímco ne každá odpověď je zároveň radou.

led

1 – Odpovede, nie rady sú príspevky pod touto otázkou.
2 – Rada je verbálny, tj. slovný spôsob pomoci inému, či už pomoc žiada alebo nie… môže byť hlasom, alebo písmom.

JájsemRaibek

Uvedu na příkladu:
Nemáte někdo prosím zkušenost, zda se rybky garra rufa snesou i s nějakým jiným druhem rybiček?
odpověď: nevím
rada: Tyto rybičky se snesou velmi dobře s těmi a těmi, nesnesou se zejména s těmi a těmi.

Kepler

Vidím to podobně jako Lamalam. Pokud požádám o radu, zpravidla se ještě ujistím dotazem proč si myslí, že je to tak jak tvrdí. Odpověď mám nejraději stručnou a jasnou. Jakmile to začne odpovídač různě okecávat, tak ho radši vyzvu ať přizná, že to prostě neví.