Kai

Kategorie vozidel N → podrobné dělení a příklady?

Nejlepší odpověď
venkovan

www.mdcr.cz

Další odpovědi
honza19hk

vozidla základní kategorie N (náklaďáky) mají nejméně čtyři kola a člení se podle zákona č. 56/2001 Sb. na kategorie:

N1 – vozidla, jejichž nejvyšší přípustná hmotnost nepřevyšuje 3500 kg(např multikára)
N2 – vozidla, jejichž nejvyšší přípustná hmotnost převyšuje 3500 kg, ale nepřevyšuje 12 000 kg-(např V3Ska,Avie)
N3 – vozidla, jejichž nejvyšší přípustná hmotnost převyšuje 12 000 kg
(např Tatra,Liazka a jiné podobné sklopky a kontejneráky)