karavan na pozemku

Dobrý den, postavila jsem si karavan na pozemek a stavební úřad po mě chce povolení o umístění. Má na to vůbec právo, když se jedná o přívěsné vozidlo za motorové vozidlo?
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. Bohužel jsem zjistila, že záleží na posouzení každého konkrétního úředníka. Podle zákona nezáleží jakým způsobem je "výrobek" spojen se zemí, protože i jakýkoli výrobek určený k bydelní může být považován za stavbu. Ale paradoxně zákon nezná pojem karavan pro bydlení, takže mi úřad neumožní získat adresu a tím pádem si i přehlásit bydliště. Kdybych nepotřebovala další jednání na stavebním úřadě, tak bych se s nima šla hádat, ale znáte to...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Pokud se jedná o VÁŠ pozemek, tak pro takovéto umístění karavanu nepotřebujete vůbec žádná povolení.

Zlatý

jestli je to pozemek váš tak v žádném případě úřad nemá právo chtít po vás povolení o umístění.

nejedná se o nemovitost, tak se o to nemá stavební úřad snad vůbec starat...

Pokud je karavan umístěn na kolech a na vašem pozemku stavební úřad nemá právo něco takového požadovat. Pokud jste však karavanu sundali kola a je umístěn na podpěrách (nebo podobně) může se jednat o neohlášenou stavbu, a pokud je umístěn na cizím pozemku na kolech je třeba souhlas vlastníka pozemku. Je jedno jestli jste připojeni dočasným způsobem na elektřinu, ale s kanalizací by možná mohl vyvstat problém o mobilní jednotce

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.