OptieX

Když jsem si kápl na černé kalhoty bělidlo, nevíte jak skvrnu odstranit?

Tak je tam(logicky) nevypratelná skvrna. Jde s tím něco dělat?

Kápnul jsem si na černé kalhoty bělidlo.

reakce:

Kepler: No, byl to chlornan sodný :-/. Sakra.

Icet: Jáhahahaáááá, bomba hned jdu do toho, jsi tak vtipnej a chytrej!

Nejlepší odpověď
Kepler

Takovou skvrnu odstranit nelze, protože jde o místo, kde bylo „vyčištěno“ barvivo. Bělidlo je sice široký pojem, ale může jít obecně silně oxidující látky (Savo, peroxidy), které způsobí chemickou degradaci barviva. Nenalezeno ani v odkazu https://www.jak­cistit.cz/, ale můžeš jej využít na jiné skvrny. Napadlo mě jenom postižené místo znovu obarvit.

Další odpovědi
iceT

Jistě, udělej na kalhotách těch skvrn víc, třeba nějaký vzor, budeš mít originál kousek.

Arne1

Musíš na to jít opačně – ne že bys přizpůsobil barvy skvrny okolí, ale právě přizpůsobit barvu kalhot té skvrně.