simonka

Kamarádky syn nechce přispívat na domácnost a stravu, jak ho donutit??

Kamarádky syn nastoupil 1. prosince do zaměstnání, kde má slušný příjem. Kamrádka je bez práce a její manžel je živnostník, který má práci pouze 9 – 10 měsíců v roce. Nyní nemají žádný velký příjem a jejich syn jim nechce přispívat na domácnost a na stravu, kamarádka neví, jak ho donutit, již s ním několikrát mluvila, ale on ji řekl, že si bude dělat co on bude chtít. Pak mu s těžkým srdcem řekla, že jestli se mu to nelíbí, ať si najde podnájem, že ho nebude živit. Chce po něm měsíčně pouhých 1500,–, ale on ji to nechce dát. Přitom doma se stravuje, obědy, večeře. přes víkend snídaně. Nechce přispět ani na popelnice vodu a jiné, kamarádka je už bezradná a neví jak na něj. Děkuje za každou přijatelnou odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Jak jej donutit? Nevařit,neprat ,netopit!

Další odpovědi
hanulka11

Nekompromisně – nedá-li ať se odstěhuje . Jen ať pozná sám co vše musí zaplatit. Jiná možnost není.
A 1500kč dneska nic není ,to je tak přispěvek na bydlení a kde je jídlo?

terry

Určitě bych mu neprala, neuklízela a jídlo dala pod zámek, aby k němu nemohl.
1500 Kč pokryje sotva náklady na topení, ael.e, stravu a ostatní má zdarma.
Pokud to nepomůže, vystěhovat.
Bez kompromisu.
Jinak to nejde a rodiče si kopou vlastní hrob.

Bobule

Zamknout lednici, pokud to nejde, nenakupovat a „zatím“ se stravovat jinde. Však on chlapeček pozná co to je. Popřípadě kdyby bylo nejhůře, zabalit pár švestek a poslat ho o dům dál 🙂 On si panáček určitě spočítá, že mamaservis ho vyšel o mooooooc levnějši 🙂 Jak že se to říká ? Na hrubý pytel – hrubá záplata 🙂

mosoj

Jedině nevařit neprat a neposluhovat.
Vystěhovat ho bohužel nemůžete.

anonym

Se svým synem jsem před lety řešila stejný problém. Chtěla jsem, aby z výplaty dával na domácnost tisíc korun. Dohadoval se se mnou tehdy dost tvrdošíjně, že žádný z jeho kamarádů nic takového neplatí. Řekla jsem mu jen to, aby si s nimi otevřeně promluvil a aby to zkusil s každým zvlášť. Během týdne bylo vše jinak. Syn zjistil, že je na tom ze všech svých vrstevníků nejlépe. Jeden měl oddělenou poličku v ledničce a platil poměrnou část nákladů na domácnost. Druhý se sice stravoval s rodinou, ale sám se staral o své oblečení a přispíval na domácnost. Nakonec syn zjistil, že každý z kamarádů přispíval jinak vysokou částkou a že jedině on přispíval tak málo. U ostatních to dělalo 1/3 – polovinu příjmu.
Co udělat konkrétně ve Vašem případě (respektive v případě kamarádky)? Každá rada je tu těžká. Já bych asi udělala to, co u svých dětí: tužku, papír a vypsala bych příjmy rodiny, výdaje a strčila to milému potomkovi pod nos. Žádný argument nefunguje spolehlivěji. Chce to opravdu vidět na vlastní oči, kde jde o své pohodlí a vlastní zájmy, a kde už o sobectví. Asi bych neřešila situaci hned nějak drasticky, je to přece jenom syn. Stanovit si ale nová pravidla je každopádně nutnost. Pokud syn nebude reagovat na vstřícné jednání, je třeba trvat na tom, aby se co nejdříve osamostatnil a naučil se se svými příjmy vyjít. Těžké srdce zde na místě není. Naučit své děti samostatnosti a naučit je hospodařit se svými financemi, to je od rodičů jedna z nejlepších lekcí, kterou mohou svému dítěti poskytnout.

MichalN

Podat trestni oznameni, pokud to nepomuze najmout ukrajince a nechat mu upravit fasadu, nebo se vratit do minulosti a zjistit v cem vznikla pri vychove chyba

klapalfr

Přesně tak. Nevařit, neprat, neuklízet. Ať se stará. Jestli má v lednici nějaké jídlo, tak mu jej vyházet. Čím rychleji to projde zkázou, tím lépe. Však si může do pokojíčka pořídit vlastní lednici třeba z https://www.vy­bavdomacnost.cz/ka­tegorie/chlad­nicky-2/ kde je mají docela levné. Anebo to pak řešit normálně, s citem a pohovořit s ním o tom. Však jestli to není úplný pako, tak mu třeba jen nedocházejí náklady na domácnosti. :)