Avatar uživatele
kapka

Kam zmizely mým bramborám kořeny?

Se synem jsme zasadili jen tak pro „vědecké účely“ tri brambory. Vyrostly, vykvetly, pak jedna a za asi týden další dvě uvadly. Když jsem vzala za lodyhy, uplne lehce jsem je vytáhla ze země, na konci chyběly kořeny. Něco je sežralo, myslíte?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, ratava, M_Petr_M před 2839 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Možná by to mohlo být od slimáků. Na jaře bylo sucho, proto byli skryti v zemi. Mně tak mizela zeleninová přísada postupně, jedna sazenička za druhou. Chyběly jí kořínky.

Pokud byste k bramborám nahrnula málo hlíny, tak by se nevytvořily hlízy, ale jen kořeny. To se mně stalo na kompostu.

Ale našla jsem, že slimákům chutnají i brambory, vyžerou bramboru v zemi a ta už nezapustí kořeny.
„Slimáci většinou na rostlinách brambor škodí tak, že vyžírají dužninu, v hlízách tvoří díry a chodby.“

Nejsem zase tak „dobrý zahrádkář“, ale podle toho, co se stalo mně, by to mohlo plait i u vašich brambor.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

ad fgh: nejsem ani zakomplexovaný ani blbý, ale Tvůj příspěvek byl prostě a jednoduše pro mne nesrozumitelný. Proto jsem jej navrhl k posouzení adminovi.
A prosím, až mne příště budeš brát do svých úst pečlivě si je vypláchni, neboť z nich vypouštíš pach a slova, která na tyto stránky nepatří.

před 2839 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ústa jsem si vypláchl hned po tom, co jsem ten komentář napsal, jelikož jsem tam musel použít jisté slovo, které začíná na „d“ a končí na „udu“, a 2× se té samé chyby nedopustím. Pevně věřím a doufám, že už víckrát nebudete potřebovat pomoc od admina, aby vám pomohl mým textům porozumět.

před 2839 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Fgh, až ty želvy chytim, nakrájím je do polívky! :D

před 2839 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Hodně štěstí. A mohl bych o něco poprosit? Potřeboval bych jednu želvu nechat naživu, jelikož moje už to vážně nezvládá… Dokonce se mi už ve zdi udělala malá díra… Za chvíli tu budu mít průvan!

před 2839 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Budu je prodavat na internetu, ty co nezvládnu sníst. Bohužel mi nemizi jen kořeny, ale i ta prastena odpověď o želvách zmizela, je fakt, ze korenu je mi lito vic. :D

před 2839 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2839 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Cena je dohodou :)), problem je, že se mi je nedaří polapit. :( Asi už odlezly sežrat kořeny sousedům. :D

před 2839 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Podle mě se nám ty želvy skrz ty kořeny napojily na tuto naši konverzaci, a proto radši utekly…

před 2839 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada