mosoj

Kam se ztrácí osobnost a lidskost ?

Osobně jsem rád že se něčeho podobného již nezůčastním a děti se s tím budou muset vyrovnat! Jenom jestli to nebude ještě horší než nyní. Viz. poslední havárie 17 letétého hocha.I když to nebylo někdy moc růžové, děkuji za to jak jsem svůj život prožil. Jsem první generace, která nezažila válku !!! Bohužel to ale neznamená že se neválčí !

http://www.you­tube.com/watch_po­pup?v=6Cf7IL_eZ38&vq=me­dium

Nejlepší odpověď
ten který je

Moje babička která zažila ještě císařství,říkala že přijde den kdy veškeré moderní vymoženosti přestanou fungovat a lidé budou opět svítit svíčkami.Já tomu věřím.

Další odpovědi
Alesh

Njn, vcelku ti rozumím, já jsem ještě docela mladej člověk, ale jak to tak pozoruji kolem sebe, tak trochu něco málo závidím předchozím generacím a tohle je jedna z těch věcí, že svět byl relativně normální. Což o to, vymoženosti, které slouží jsou fajn, ale pokud se to obrací až do roviny Big Brothera, tak to je průser, toho se fakt děsím. Jsem znechucen z toho, jak jsou všude kamery, vše máš v sekundě dohledatelné na netu, vše je nasdíleno, vše má svojí skupinu na FB atd. Bojím se dne, kdy mě v autě bude hlídat satelit, jestli jsem náhodou nepřekročil někde rychlost a rovnou mi to strhnou z účtu, na ulici budou inteligentní kamery rovnou rozpoznávat obličeje, bude kdykoli dohledatelné, kdy a kde jsi byl a nejsmutnější na tom bude, že spousta lidí to uvítá jako dobrý nástroj pro boj s kriminalitou, přitom si vůbec neuvědomí, že se z nich stávají jen větší a větší ovce.
Lituju ty děti, co jsou dnes „experimentálně“ vyučovány pomocí tabletů (když jsem viděl jak na ně „drnkají“ při hudební výchově, chtělo se mi zvracet). Lituju ty, kteří už nezažijou mládí bez mobilu a internetu. Já měl tu kliku, mobilu jsem se bránil do poslední chvíle, pořídil jsem si ho v době, kdy už prakticky neexistoval můj vrstevník, co by ho neměl a měla ho i valná většina starší populace. Věděl jsem, že jak jednou nastoupím, že už nevystoupím. ☹ Je to smutné, strašně smutné…

hanulka11

Myslíš tu všudypřítomou počítačovou techniku? To přináší doba . Ten 17letý blázen si to holt natrénoval na pc.
Je proto na rodičích ,aby trošku děti usměrňovali.

Jestli jsem to pochopila špatně – tak promiň.

anonym

Podívala jsem se už potřetí na totéž. Stále na tom nevidím nic natolik pozitivního, abych byla touto vizí budoucnosti nadšená. Možná to ale bude stejné jako s představami vyspělé techniky v šedesátých letech, kdy se uvažovalo, jak bude svět vypadat na přelomu tisíceletí. Představy zůstaly představami.
Dnes mne poprvé napadlo, že rozkrádačům, zlodějům a podvodníkům můžeme být vlastně vděčni, že nám něco takového ještě dlouho hrozit nebude. Prostě na to nebudou peníze. Ti, co je mají, si mohou takhle „vyšperkovat“ svou domácnost už klidně teď. V obecném rozměru ale bude dlouho trvat, než budou služby veřejnosti takto použitelné. (A na komunizmus už fakt nevěřím.)

zjentek

v konzumu možná. Asi jo. A nebo ve virtuální realitě. Ale to zas souvisí s konzumem. Tak v povahách. Ztrácí se v lidských povahách..

huxa

Promiň mosoji, moc jsem nepobral tvoji otázku, jen to, že se ti nelíbí neosobnost a nelidskost představy budoucnosti. Mě také ne a jsem daleko mladší, určitě to tak noblesní nebude a spíše „jaké si to uděláš, takové to máš“

Strange

Máme hlídací kamery na každém nároží a lidé volají po dalších kontrolách. Kvůli snížení kriminality. Naopak se kriminalita zvyšuje. Důkazem je zaplavení stránek s videi o zlodějích jak se někam vloupají nebo někoho napadnou. To je pro ty, co věří v kamerové systémy.

Zdroj: www.novinky.cz/kri­mi