Kelt

Kam se poděje ta tekutina?

Problém, který zná každý z nás. Přijímáme tekutiny a potravu, potřebné látky získává naše tělo, zbytek se odstraní dechem, potem, stolicí, močí. Pokud chceme močit, vykonáme potřebu, pokud to jde. Močení můžeme přerušit stisknutím svěrače. Pokud někdo nemůže zadržet moč, má problémy, které řeší lékař. Kam se ale dostane ta tekutina? Pokud nevykonáte hned malou potřebu, po čase zjistíte, že už nemáte takový tlak v močovém měchýři a vyloučené množství moči je menší než by bylo na začátku potřeby. Kam se tedy dostává ta tekutina,

Odpovědi
Kepler

Nemůžeš říct, že vyloučené množství moči je po odkladu močení menší, nemáš možnost srovnání. Močové ústrojí má určitou omezenou schopnost odkladu močení, mně tlak poleví, když si sednu, nebo jedu na kole. Nakonec vždycky vyčůráš všechno, co tvé ledviny vyprodukovaly. Moč se nemůže se nikam vstřebat, to by ses hned intoxikoval vším tím odpadem, kterého se tělo chce zbavit.

Dochy

Není moc pravděpodobné, že by se množství moči zadržováním výrazně snižovalo. Je pravda, že objem moči je výrazně menší než objem přijatých (vypitých) tekutin. V závislosti na okolnostech je možné během dne vydýchat až několik litrů vody…

sesednizkola

Zajimave, kdyz si nejdu odskocit hned, muzu se pak zase naopak oproti tobe poc..at. co pises se mi nikdy nedeje. A to nemluvim po par pivech, to se muzu pocurat uz na ceste v hosopode ze zachodu. Nechapu, jak nekdo da treba 4 piva a nejde na wc…ale to uz je out. Proste, bud se ti nejspis bude chtit za malou chvili zase a vycuras co mas, nebo vycuraas najednou. Obcas se cloveku chce hrozne moc na malou a jenom si ucurne, zejo.

MK44

Ta tekutina se nedostává nikam. Záleží na citlivosti zařízení. Máš-li zařízení v pořádku, pak při určitém naplnění signalizuje, že se blíží stav, kdy je záhodno ho vypustit. Během evoluce příroda přišla na to, že ne vždy jsou k tomu příznivé okolnosti. Není evolučně výhodné postávat u kmínku, když tě pronásleduje smečka hladových vlků. Jiné, důležitější podněty tedy mohou nutkání potlačit. Jakmile tyto podněty pominou nebo se hladinka navýší, nutkání se vrátí. Jistě, lze zatnout, co se zatnout dá a s nutkáním bojovat, ale pak hrozí, že zařízení provede svou bez ohledu na to, že zrovna stojíš ve škole u tabule. Z evolučního hlediska je výhodnější zabránit perforaci měchýře než případné újmě na společenském žebříčku.

Nemožnost zadržet moč je krajně nepříjemný problém, který řeší lékař, ale daleko fatálnější je nemožnost moč vypustit. Pořád jí přibývá, nikam se nepoděje, až měchýř nevydrží a moč se uvolní do břicha. Dojde k otravě organismu. S věkem se zvětšuje prostata, čímž se též zabývá lékař, takže se dočkáš … ;-(

arachis

Tak to znám, ten pocit. Ale nevím, jestli je to opravdu tak, že bych na začátku chtění vymočila půl litru a po třech hodinách zadržování jen dvě deci. O zpětném vstřebání do organismu pochybuji, to by se asi nestalo, že by močák praskl, jak se to stalo jednomu vědci, pokud je to ovšem pravda. Nejspíše má tělo nastavené hladiny jako auto, už bliká kontrolka, ale ještě jede. Už se chce na záchod, ale ještě se vleze. Když si člověk myslí, že je na konci sil, je ve skutečnosti vyčerpán z 10%, ale tělo se tak hold brání, je chytré za normálních okolností. Něco jiného jsou extrémy jako 6 vypitých piv a pod. To je pak ta potřeba tak náhlá, že zarazit a odložit močení o tři hodiny rozhodně nepůjde. Takhle si to vykládám já. I když vím, že i plyny je tělo schopno částečně vstřebat, tak možná i tu vodu.