Kam se obrátit bezplatně?

Nejel s tímto vozem majitel,ale přejížděl s ním nastávající majitel a při předjíždění nezvládl vozidlo a boural.Škoda není tak velká ,ale majitel domu dal takovou sumu je to podezdívka a shozené asi 8dlaždic.A co je zajímavé ,nastávající majitel měl zelenou kartu a předložil ji i policii a druhá strana s pojištovatelem tvrdí že to bylo zrusené již dva dny před nehodou.Nechápu to a nerozumím tomu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Další odpovědi:

Zlatý

Škodu na domě lze opravit na vlastní náklady. Pokud je někdo šikovný a má možnosti, přijde ho to levněji, jen na materiál. Pokud vím, občanský zákoník umožňuje uvést do půvoního stavu.
A s tou zelenou kartou je to víc než podivné. Řekl bych, že tu může jít i o boj o bonus, ale ve své podstatě, zřejmě pojišťovna měla vyžadovat s odhlášením i vrácení zelené karty.
Takže by se možná dalo říci, že nový majitel byl bývalým vlastníkem vozidla úmyslně oklamán - uveden v omyl. A pojiš´tovna by mohla mít také "máslo na hlavě".
zcela nezávazně bych se i zeptal na kanceláři pojistovatelů - či jak se jmenuje jejich sdružení, zda při odhlášení povinného ručení je povinnost odevzdat i zelenou kartu. A stejnou ptázku bych položil i na ministerstvo dopravy (třeba - jestli si ji můžete nechat na památku)

Diskuze k otázce

jannina

Nejsem hloupoučká,ale můj názor je ,že opravdu mi někdo chce mazat máslo na hlavu.Měla jsem radost pořídit si auto.Bohužel jsem si pěkně naběla.Vžy se říkalo,že s poctivostí se daleko dojde,ale v dnešní době to není pravda.Celý život poctivě pracuji.Přesto jsem po dvou operací páteře.Nechápu lidi že jsou tak zlí a nedokážou jíti poctivou cestou.Hold dnes zloději a povaleči mají zelenou.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.