pimpulka

Kam se dostanou zabavene veci?

Synovi byl policii zabaven megafon,a bylo mu sdeleno,ze propadl statu!Kam se dostanou veci ktere se zabavi a propadnou statu?

Odpovědi
standa

Dočasně jsou někde(?) skladovány a pak jsou prodány v dražbě a výtěžek je příjmem státního rozpočtu.

Oscar

Pokud soud rozhodl o propadnutí věci, bude taková věc zaslána na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, kde buď bude taková věc vydražena nebo zničena. Policie s takovou věci nemůže nijak nakládat, dokud o tom není pravomocně rozhodnuto a pokud se nejedná o nebezpečný materiál. Taková věc slouži policii pouze jako věc důležitá pro trestní řízení a pokud ji společně s příslušným spisem nepošle státnímu zástupci a ten pak s obžalobou k soudu, tak ji musí policie vrátit tomu, kdo ji vydal nebo ji vydá tomu, o kom není pochyb na právo na takovou věc. Taky mrkni na § 70 trestního zákoníku a § 79 a § 80 trestního řádu. Jinak pokud byl spáchán přestupek, platí to obdobně, ale věc skončí u správního orgánu, který rozhodne, jak s věcí naloží, může taky skončit právě na tom úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v rámci příslušné obce z rozšízenou působností.