postcd

Kam dát čárky v této větě?

Pokud musí být někde, tak kde přesně? děkuji předem, věta: „Jediní lidé kteří mohou číst zprávy jsou odesílatel a příjemce.“

Nejlepší odpověď
Filip84

Jediní lidé, kteří mohou číst zprávy, jsou odesílatel a příjemce.

Další odpovědi
led

Táto nepravdivá veta sa skladá z 3 častí oddelených čiarkou:
„Jediní lidé, kteří mohou číst zprávy, jsou odesílatel a příjemce.“
Táto veta určuje podmienku, ktorí ľudia smú čítať zprávy…

Ne mohou, nýbrž smí…
zdejší zprávy vnitřní pošty mohou číst taky administrátoři této stránky a čtou taky „cenzoři internetových sí­tí“.

annas

postcd,

tak se bwžně zaopisují vwěty. Jdce předce o jednu hlavnoí větu která se skládá ze dvou části, proto za i prvnoí část a) je vložená VV, za noíž pokračuje hlavnoí vwěta, část b).

Je il jilný způsob, který zde nejde zakreslit.

indy se moísto a) píše l, moísto b) 2 jako dlruhá část.

annas

"Jediní lidé, kteří mohou číst zprávy, jsou odesílatel a příjemce."Proč to tak je?

je vhodné určit, kolik je to vět. Jde o souvětí s 1 větou hlavní, do níž je vložná věta vedlejší

GrAficky
1.VH a), kteří 2.VV Pk, 1. VHb) – Vedlejší věta je přívlastková.

Z toho poznáte, že ve větě budou 2 čárky. Mám dojem, že chodíte na základní nebo střední školu, takže byste měl mít syntax ještě v paměti.
.
Když si rozdělíme větu po částech, jak k sob patří, určíte i správně čárky.

postcd

bohužel tomuto zápisu nerozumím: „1.VH a), kteří 2.VV Pk, 1. VHb) – Vedlejší věta je přívlastková.“
VH a VV vím co je

annas

Zřejmě jste se učili jilný zpsůob zobrazení, ale ten zde nejde napsat. . Tento rozbor zabere méně jmísta, poznárte, kde dělat čárky, čtu části a zapiosuji, zd jde o ,VV. Když je VV vložena do ,. která má dvě části, musíme části označit,.

VaclavZeman

Led, sklada se to vlastne ze dvou casti, nikoliv tri. Ale jinak to mate spravne.

postcd

@led chtěl bych se zeptat smět a moci mi přijde jako totéž, jen smět je možná trošku přesnější. Ale pro můj přípaqd se podle mě hodí více nemohou jelikož nesmí neznamená že to není možné. Nemoci znamená že to není možné. V tomto případě jde o komunikaci jejíž data jsou uložená na serveru v šifrované formě takže ani majitel serveru nemá klíč k jejich dešifrování. Tento mechanismus používá například mega.nz, proton.me, GetSession.org

Nemáte pravdu v tom, že by zdejší zprávy mohli číst cenzoři (kteří teoreticky mohou monitorovat data přenášená sítí, v ČR toto asi není na rozdíl od některých západních států jako USA), protože stránka využívá https(SSL – přenos dat je šifrovaný mezi počítačem a serverem odpovedi.cz) ne http.

led

postcd, keď myslíte, verte. Kde beriete istotu, že ten šifrovaný prenos dát je nečitateľný?

postcd

@led možná jste paranoik který nevěří ničemu. Spíš Vy vysvětlete proč SSL šifrované informace můžou být čitelné pro kohokoliv kromě příjemce a odesílatele. Pokud by byly čitelné, tak by nemělo smysl používat SSL, které se používá pro odesílání hesel k bank. účtům atd. SSL se považuje za bezpečný způsob přenosu dat internetem, pokud tomu tak není tak předložte důkazy místo obecných keců typu „kde bere tu jistotu“. Ještě k tomu end-to-end šifrování: https://www.lu­pa.cz/aktuali­ty/sifrovani-na-mega-obsahovalo-chybu-ktera-firme-umoznovala-desifrovani-obsahu/