cizrna

Kam byste běželi a schovali se před teroristy?

V pozdních hodinách, v ulici již zavřeny obchůdky. V okolí je jen park a baráky.

Myslim, ze by bylo nejrychlejsi vylézt na strom a schovat se v koruně v listí. A navíc, koho by napadlo hledat lidi ukrytý ve stromech?

Doplňující dotaz:
Čeho všeho byste byli schopni udělat pro záchranu svého života (případně blízkých) v takové situaci? – například vysklít šutrem okno a vlézt někomu cizímu do bytu?

Nejlepší odpověď
led

Nikto, necvičený pre krízové situácie, nedokáže predvídať svoju reakciu v prípade mimoriadnej situácii, nielen prepad teroristov. Môžme si myslieť, spravíme to, alebo ono, ale opak môže byť pravdou. Ten neznámy z Nice, čo skočil do teroristického kamionu aby zabránil ďalším vraždám, to bol ojedinelý prípad, možno cvičeného, možno človeka reagujucého v afekte, možno,… človeka, ktorý chcel naďalej ostať anonymný. Vy by ste takto reagovali? a nechválili by ste sa hrdinstvom?
Neviem, ako by som reagovala, počula som už spev letiacich poslov smrti, ten zvuk človek už nezabudne, kryjúc sa utekala som spolu s davom, vtedy vo vás rezonuje jediná myšlienka, nemyslíte vlastnou mysľou nad hrdinstvom, lež vnímate jednotnú myseľ davu „rýchlo preč“, až potom v relatívnom bezpečí, potom, keď vám ošetrujú rany a začne mozog pracovať, pýtať sa „prečo? ako tomu zabrániť?“.
Nie, ani dnes neviem, ako by som reagovala v podobnej situácii, napriek skúsenostiam.
Hrdinom sa človek nenarodí, ale stane sa ním, keď inú možnosť nevidí.

Další odpovědi
ten který je

Běžel bych se schovat třeba do sídla Strany zelených,nebo popřípadě do tzv.Autonomního sociálního centra Klinika mezi sluníčkáře.

Nuk nuk

Upřímně řečeno, nevím. Nemám osobní zkušenost. Záleží, jakou zbraň by použil, a jak by byl daleko, ale pokud bych měla čas, asi bych běžela co nejrychleji a co nejdál.

Dismas

Na vepřová jatka.

Lukáš Rusek

Já bych se schoval třeba pod zemí bych se zahrabal a ten strom není také špatná nápověda

Baromut

Třeba pod zaparkované auto, do popelnice… Strom je taky dobrý nápad

Tw!st

Asi bych spíš utíkal. Kdyby byly opravdu všude kolem ale zrovna by mě neviděli tak bych asi vlezl do kanálu… na rozdíl od koruny stromu tam můžeš zavolat pomoc, pokud by tam byl signál a nebudeš tam vidět. Na ledajaký strom se ti nemusí hned podařit vylézt. Ikdyž je pravda že poklop od kanálu se ne vždy může podařit odklopit.

JESETER

myslím,že by bylo nejlepší jít tam,kde vedení státu,protože oni už to mají dávno promyšlené a vedí,kde je bezpečno

Nuk nuk

Dismas: Nejsem si jistá, že by to zabralo. Na muslimské teroristy možná, ale co Breivik?

Dismas

Viděl by, že nejsem muslim.

Alesh

🙂