annas

Kalendárium. Patří k vašim oblíbeným autorům dnešní jubilant, finský spisovatel, novinář, překladatel? Znáte jeho dílo?

Souhlasíte i s jeho slovy? „Ani blízkost těl nemůže sblížit vzdálená srdce“.

Nejlepší odpověď
anonym

Přesně před sto lety se narodil finský spisovatel, dramatik a novinář Mika Toimi Waltari. Jeho romány Egypťan Sinuhet nebo Tajemný Etrusk patří dnes již ke klasické literatuře. Narodil se v Helsinkách, kde vystudoval estetiku, filozofii a literaturu na tamní univerzitě. Nejdříve pracoval jako novinář a literární činnosti se začal věnovat ve dvacátých letech, kdy se stal členem skupiny Tulenkantajat – Nositelé ohně. Postavili se proti dřívějšímu finskému tradicionalismu a propagovali orientaci na moderní evropské proudy. Mladý Mika Waltari byl okouzlen dálkami, exotikou, svobodou, světem, který byl po první světové válce mladý a plný naděje. Debutoval s romány Velká iluze a Cizinec přichází. Jeho slova o blízkosti těl a vzdálených srdcí jsou neuvěřitelně pravdivá.

Další odpovědi
Andělé

Ano. Ani sex nesblíží jejich srdce,pokud se nemilují…

anonym

I v manzelskych poradnach pry radi jak se sebou komunikovat , jak se snad i milovat … ( telem ) .. , ale ja kazdemu radim , aby tam ani nechodil. Protoze " vratit " jim tu lasku do srdce nepomuze zadna poradna.
Je to jedna jedina veta , ale vyda za 1 000 zbytecnych slov .
Diky , K. -iv-

vagra

Více se dovíte na :

http://m.rozhlas­.cz/radio_ces­ko/vyroci/_zpra­va/495893
Např., že.....Markéta Hejkalová, je autorkou první biografie nazvané Fin Mika Waltari s podtitulem Doba, život a knihy světoznámého spisovatele.