zjentek

K jakým účelům sloužil (slouží) vypreparovaný kohout?

Narazil jsem v noci na temném místě na vycpaného černého kohouta, někdo ho tam postavil. Spatřil jsem ve tmě podivnou siluetu a když jsem si mobilem posvítil, o co jde, málem jsem se pos.ral. Obrovský černý kohout, v pozici jako živý, jen prázdné důlky po očích. Jenže „dal jsem to“, jak vidíte a potom hned jsem začal přemýšlet, k čemu tak dokonalá vycpanina věrné podoby živého kohouta mohla dříve sloužit. Děkuju.

(Mohu poslat i fotku, odnesl jsem si ho domů, říkám mu teď Clint.)

Odpovědi
marci1

Trofej? 🙂
https://aukro­.cz/preparova­na-vycpana-trofej-kohout-7010600916

elkon

Vycpaná zvířata sloužila od nepaměti ve školách k výuce. To ví každý, kdo do školy chodil. Občas také vidím některé exempláře na Šumavě v infocentrech.