zjentek

K čemu slouží taková ta blikací světýlka, do oken, která si do nich současně lidé s oblibou dávají a blikají tam s nimi?

Anebo v oknech jen prostě svítí, třeba čerbeně, růžově, zeleně, modře, žlutě, bíle, fialově… Ale mohou i blinkat, všemi barvamy, nebo jen jednou barvou, tu rychleji, tu pomalejší blikot, anebo jen takové stmívání, se změnou intenzity světla, ketré ply\nule přejde zase v rozednění… Hodně to pozoruji, v oknech, prostě, ale, k čemu je to dobré a čemu to slouží?

Odpovědi
elkon

Smysl by to mělo třeba o vánocích, jinak je to k ničemu. Kdyby mě to mělo v bytě stále blikat, tak mi „hrábne“.

Kelt

Je to svým způsobem změna v té místnosti, bytě. Lidé chtějí být zajímaví. Taky to může být relaxace.

led

Kedysi svetlo v okne pomáhalo pútnikom na ich cestách a zaháňalo duchov od obydlí.
Dnes je to akoby novodobá lampa pred ikonou, obrazom svätca, ešte donedávna hľadanie božej pomoci.
V súčasnosti pohyb svetla v okne a jeho premenlivé farbenie s tmavým až čiernym pozadím nočnej oblohy, prípadne ohyzdného pohľadu na sídlisko zaháňa strach (mal by zaháňať?) z reality skutočného života a navodzovať atmosféru pokoja pohľadom na „boží tanec anjelov“. Nahradzujú „lampy anjelov“, žiarivé hviezdy na oblohe, ktoré pre kopulovitý poklop smogu nad mestami už pomaly ani nevidno. Aspoň si to mnohí myslia a majú to aj v božskej Amerike a civilizovanom Západnom svete, tak buďme aj my, aspoň v našej mysli, svetoví.
Mnohým z nás/vás (tých „nepokrokových?“), to ale môže pripomínať H.G.Welsa a jeho Vojnu svetov… Mimozemšťania a aliendroni prichádzajú! Hrozí zánik Zeme a Človeka. Nastáva Kastastrofický vek a Človek sa vzďaľuje od človeka. Civilizácie R.O.B.O.T. a „1984“ víťazia.
Teória ale nemusí byť obrazom pravdy.

Hanima Ali

Ahoj Snow Rider,
Úplne súhlasím s tým, že Amerika je bohapustá a západný svet je civilizovaný, buďme teda všední, aspoň v našich mysliach. V západnom civilizovanom svete však nie je všetko dokonalé.