beer

K čemu nejlépe využít informací z nových stránek kdejsme.cz?

Doplňuji:
To Kapka:
Což o to, ale všichni jsou na jednom místě! Kvůli Holomkům bys ale nemohl skoro nikam:
http://www.kdej­sme.cz/?what=ho­lomek

Nejlepší odpověď
chudst

Drrrsne! Dekuju moc! K cemu nejlepe? K nicemu, je to proste zajimavost :) Ciste teoreticky mozna k rodokmenum, ale je to mala pravdepodobnost, lepsi je na rodokmeny zkoumat z matrik.

Další odpovědi
kapka

Super!
A využití? Teď vím, že do Chrudimi mě nikdo nedostane, žijou tam všichni Hajzlové z ČR. 😁
http://kdejsme­.cz/?what=haj­zl

anonym

většinou pro zábavu ;D

Scalex

Hodně to může pomoci lidem, kteří sestavují rodokmeny. U méně častých příjmení se tak dá dopátrat, kde žijí potomci nějakého našeho předka. Člověk alespoň zjistí okres či město, ve kterém se dotyční toho jména nacházejí, a může jít najisto do archívu či matriky, aby zjistil přesnější údaje.

GM

Asi neříkají pravdu na těchto stránkách, vyhledala jsem si jméno Salvet na okrese Třebíč, osobně znám 4, na kdejsme.cz mají jen 3.

kapka

😁

beer

Pro GM: pravda/nepravda – oni uvádějí jen to, co má ve své databázi MV ČR ! Je to zmíněno pod mapkou vpravo ))