Fyzik

K čemu jsou vůbec dobrá „vonítka“ do záchodu?

Manželka je kupuje, ale já s nimi mám problém. Ta pěna jen zakrývá případnou špínu a člověk neví, v jakém stavu se záchod pod ní nachází, leda až pěna opadne. Pak by se daly kupovat kvůli vůni, jenže voní možná první týden, pak už nic. Pak taky barví vodu (ale proč proboha?), ale taky jen tak týden. Manželka je kupuje kvůli „dezinfekci“, která ale není vidět, cítit… Myslíte, že to má efekt?

Kupujete je? Jaké, a proč?

Nejlepší odpověď
Dochy

Nepoužívám. Jsem poměrně dost citlivej na různé smrady. Ne že bych smrad záchodu nějak miloval, zvlášť když děcka moc nemířej, ale abych to mněl ještě zamořené uměle, to nepotřebuju.
Navíc jsme v rodině téměř všichni ekzematici, takže radši vynechám i všechno nepřirozené co by mně mohlo ošplouchnout. A že tam nezůstalo to hnědé, to si vizuálně zkontroluju před dosednutím 😉

Další odpovědi
aliendrone

Já to nekupuji, můj úkol je jen to vložit do nádržky. Nemám s tím problém, voda hezky modrá / růžová / atd. (pěna hned opadne, méně než minuta), vůně příjemná. Nic proti, co se týká dezifekčních účinků, to nemohu posoudit.

Každopádně je to MNOHEM LEPŠÍ, než takové ty zavěšovací košíčky na mísu, které dělají prakticky totéž. Ale…

NE VŠECHNY ty tablety/náplně jsou zabaleny ve vodě rozpustném obalu. To si pohlídej, jinak „KUA, PROČ se mi zaseklo splachovadlo?“ Vlastní zkušenost. 😉 😁 😁

elkon

Protože prvním úkolem přípravku je dezinfekce, pak odstraňování vodního kamene (u některých) a až pak vůně.

paul1

Používáme závěsné košíčky s tabletkami omezující tvorbu vodního kamene. Ale
často se stane, že to neuhlídám, zvlášť u tablet žluté bary a košíček tam visí delší dobu bez tabletky.

da ny

„Za vším hledej byznys,,“ 😉
Pokud netrpíte nouzí (ono to není levné),
ponechte manželce to potěšení,
z trochy, vůně, domněnky o dezinfekci a z barevné vody.
Může být pokaždé jiná. Sladěná s barvou dlažbym předložky,
ručníků aj.
Barevné, voňavé kytičky, nalepe né uvnitř mísy nemíváte:
Do týdne se rozplyznou, rozpustí a a zmizí… 😉

VEZMĚTE SÁM denně do ruky dezinfekční/čistící prostředek,
štětku a kbelík s hadrem. jsou i přírodní, ekologické. Nebo bílý ocet do rozprašovače.
Omyjte prkénko (sedací část a hlavně zespodu), poklop,
mísu, také i zvenčí.
Nezapomeňte na podlahu a přilehlé stěny (za a vedle W).
Budete vědět, že je WC čisté.
Pokud mužská část nemočí do mísy ve stoje, stačí umýt 1×
za 2 – 3 dny.
Pokud vykonáte velkou potřebu, po spláchnutí, vyčistěte mísu
štětkou, Nebudete nervozní, budete vědět, že po vašem použití je čistá.
😉

Filip84

Troll.