Lukáš Rusek

K čemu jsou čestná prohlášení, když si člověk stejně může vymyslet, kam jede?

V rámci omezení pohybu je zavedeno, když jedete na nákup mimo své město nebo k lékaři, tak máte mít s sebou čestné prohlášení, že tam fakt jedete. Někdo si to může vymyslet a jede třeba za svými příbuznými. To nestačí, když člověk při kontrole řekne policii, kam jede?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Řekl bych, je rozdíl, když si člověk dopředu něco připraví vč. případných doplňujících informací a tím, že začne něco koktat, až když ho případně zastaví kontrola. Že i to první se dá obejít na tom nic nemění.

Další odpovědi
dudu

Z otázky vyplývá, že slova jako morálka, etika, pokora atd. jsou pro Tebe prázným pojmem. Vyrostl jsem v prostředí kde čest a čestné slovo představovalo závazek mající stejnnou váhu jako písemné ujednání. Lidem neuznávajícím tyto hodnoty bych ani ruku nepodal.

Drap

A to tě nenapadlo, že si to může někdo ověřit? A měli by to kontrolovat pravidelně

Kelt

Podívej se na standardu prezidenta republiky, jaký je tam nápis. Hus a jiní bojovali za Pravda vítězí. S poctivostí nejdál dojdeš.

JežíšKristus

No k ničemu, lidé se navštěvují dál.

PepasAvalonu

Ve většině variant je v čestném prohlášení i kontakt na tu osobu/institu­ci/organizaci, za kterou jede. Je možné si to ověřit.
Vyplnit prohlášení dá víc práce, než jen někam zajet a pak se vymlouvat kontrolorům (kteří můžou dát pokutu). Budou chtít písemný důkaz a hlavně jeden z předem daných důvodů (něco rozumného). Jasně, že si to někteří můžou vymyslet, ale i tak je to stíženo těmi kontrolami, omezením a potřebou toho dokumentu a rozhodně nebudou všichni cestovat, tak jako dřív.
Kdyby stačilo, aby cestující jenom řekl kam jede, tak by žádná omezení být ani nemusela, byla by to skoro zbytečná. Ta „složitost“ a to stížení je v tom písemném prohlášení, doložení jednoho z uvedených důvodů a udání kontaktních údajů na druhou osobu.

„Mimo své město…“ Mimo svůj okres a v jednom okrese bývá obvykle několik měst a desítky vesnic. Své město opustit můžeš i bez důvodu.

elkon

Pokud by došlo k namátkové kontrole, tak je to pak podvod se všemi důsledky.

Ametyst

Také si na papírování nepotrpím a raději vysvětlím. Někdy to ale nestačí. Ani na úřadě nám nevěří, jak se jmenujeme, a věří dokladům. Čestné prohlášení je oficiálně napadnutelné.

Mc Merkurion

… ne, nestačí, vono přes respirátor je blbě rozumět, tak je lepší, když je to napsaný …
… no, a potvrzení od zaměstnavatele nejni čestný prohlášení …
… na nákup mimo své město můžeš bez papíru v rámci okresu, jinak ani s papírem …
… návštěva příbuzných je v odůvodněných případech (a to jsou skoro všechny) povoleny …
… takže vo co de ???

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.