zjentek

K čemu dal pánbů včele na žihadlo háčky?

Aby si v sebeobraně z lůna vyrvala vnitřnosti a zdechla? Tohle byl plán, za její píli? 🤷‍♂️

Odpovědi
Disraeli

Moc to celý nepromyslel. Vždyť noví lidi vylézají z mezi nohou těch starých. To je taky k zamyšlení.. 😅 Líní programátoři…

Kura

Kdo říká že to udělal pán Bůh ? V přírodě to prostě funguje. Úplně stejně, jakože když včelí úl napadne jejich brutálně největší nepřítel, kterého nikdy neviděli a myslím tím asijského sršně, který se už pár let množí na evropském kontinentě a dokáží se mu ubránit tím, že obklopí jeho tělo, které má 40°C a zvednou jeho teplotu na „blbých“ 42°C a tím ho zabít. To jim taky řekl pán Bůh podle tebe ?

EKSOT123

Obecně kvůli hříchu člověka, ale můžeme o tom spekulovat i z dalších hledisek.
V Ráji bylo mnoho věcí jinak. Kvůli hříchu člověka trpí nejen člověk, ale i celá příroda. (Na základě různých zpráv a úvah, mám takovou představu, že Ráj dosud existuje. Pak by zřejmě musel existovat v jiném časoprostoru. Protože vlastnosti hmoty ve vesmíru který známe neumožňují život bez utrpení. V Ráji mají dosud čekat Henoch s Eliášem, aby se ještě vrátili mezi lidi.)
Příroda byla lidem v ráji dána, aby ji pojmenovali, spravovali, chránili, … Přesto se najdou tvorové, kteří jsou člověku obzvlášť blízcí a milí. Pes, kůň, kočka, holub, labuť,… Člověk má v úctě a lituje pilnou včelu. Když ho bodne, není na ní tolik naštvaný, protože ví, co jí to bodnutí stojí. Tedy to slouží k větší úctě člověka vůči včele a jako připomínka toho, že tento svět není bez oběti a není to konečné ideální místo k životu. Nebo kdo koná dobro, musí počítat také s „trestem“ za to. Říká se, koho Pánbůh miluje, toho s křížkem navštěvuje. Jak by tomu včela, vzor, mohla uniknout? Toto není Ráj ani Nebe.
Jinak my si nemůžeme příliš stěžovat, včely chované na našem území jsou ve srovnání s jinými extrémně mírumilovné.

Syd

Dělnice se nemnoží a na jejím životě nezáleží. Může píchat ostatní živočichy, jen savcům zůstane v kůži. Jedna teorie praví, že se včely vyvinuly před savci, druhá, že protože savec je velkej, tak příroda chce, ať včela zůstane zabodnutá i po smrti aby ho zvládla otrávit.

Zdroj: https://bees4li­fe.org/blog/cu­rious-bee-life/why-do-bees-die-when-stinging