annas

Jste to, co jíte, ale víte, proč to jíte? Jde o neodolatelnou chuť, skrývající skutečný přirozený hlad?

Nedávno jsem někde v TV zahlédla autorku uvedeného pořadu, která se změnila k nepoznání.

Když jsem odesílala tuto otázku, objevilo se ERROR, prý mám odeslat za chvíli. Řídila jsem se pokynem, poslala později, ale když jsem rozklikla svůj profil, vidím, že i přes varování se otázka odeslala i poprvé.

Děkuji za pochopení. Nemohu jednu otázku smazat, zřejmě reakce na to, když jsem asi před půl rokem adminovi napsala, že působení omezím, možná i odejdu, tak jako bych začínala od nuly,.

Nejlepší odpověď
da ny

A já jsem se domnívala, že autorem je Petr Havlíček 😉
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Itq4Tsk7JGg
Vím, co jím.
Vím, z čeho jídlo připravuji. Jde o úmysl a také o chuť. Návyky už jsou automatické.
To nač mám chuť, si neodpírám.
Současná, moderní vlna „řízený půst“ = jedno jídlo denně, mi nevyhovuje.
Jím 6 – 7× denně. Kapacita „zásobníku“ je malá, tak i menší množství.
Poslední jídlo ve 21 mebo 22 h. Když jdu spát kolem půlnoci.
Trochu kulhám v zelenině (syrové, což je v zimě přirozené) 😉

Další odpovědi
Ametyst

Ćlověk rád dělá kompromisy, a porušuje disciplínu ve jménu požitku. "Vždyť si to zasloužím. " Změnit zvyklosti se daří až poté, co dostane ránu do zubů ve formě choroby. To je důvod ke změně. Jinak jsme jako veverky v kole, a není nutno mnoho měnit. Každý teoreticky ví, co je zdravé, ale prakticky na to obvykle kašle. Čest výjimkám.

zjentek

Skutečnost je taková, že „chuť“ NENÍ o jídle.

Chuť na něco k jídlu může signalizovat nedostatek něčeho konkrétního v organizmu, v současné době však spíše signalizuje určité požitkářství, rozežranost, úzce spojené s ustoupení (poddání se) konzumu (Mickey D's atd., „styl“ fast foodů a tak různě a podobně, všeobecně).

marci1

Vím co jím a vím, proč to jím, protože nejsem popelnice! 😄

Drap

U každého jídla či pochutiny to mohou být jiné důvody. Ono celkově to neni tak úplně pravda.

cochee

U Cajthamlové to asi o jídle nebude. Prostě měla menopausu.

annas

chochee,

každá žena nsmusí v obodbí menopauzy přibsat.
https://www.no­vinky.cz/clanek/ze­na-zdravi-jak-se-vyhnout-pribirani-behem-menopauzy-40375969

Jak je to s dr. Cajthamlovoíu?

zjentek

Pak je to i zde jako v reálném životě, Ann. Pokud nekejháte/nehýkáte se stádem (s hluchým a slepým davem), pak, jako byste denně začínala od nuly, dokola a dokola. Ojedinělý, osobní názor? Pche… Nobody care. Děkuju.

zjentek

…Lidstvo po vás vyžaduje EXAKTNÍ (!!!) přístup. Jinak jste této „společnosti“ docela k ničemu. Pokud byste NÁHODOU učinila objev, platit zde začne, jakmile se stane „exaktním“. Do té doby jste zde ve společnosti díky němu v kritickém nebezpečí života. A to je dobré zapsat si, nejlépe za uši.

Ametyst

Da ny, vřele souhlasím, že jedno jídlo denně není pro mě. Bála bych se, že slinivka, která produkuje tolik hormonů a enzymů, zlenivi, a nastane problém. Nejvíc se nabízí ten inzulínový, to jde ráz dva.

annas

dany,

děkuji, využila jsem názvu pořadu, který uvádělasuvedená lékařka, a zřejmě zkřejmě název převzala.