jirka F

Jste také docela smutný s toho jak dopadli slovenské prezidentské volby?

Že vyhrál ten darebák Pellegrini.

Samozřejmě mu gratuluju k vítězství.Ale nevím jestli je to dobré pro Česko a Slovensko.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Vyhrál národní zájem a mírová snaha nad globalismem a válčením. Pellegrini už přece v politice byl, tak asi voliči věděli, co od něj čekat.
Stejně tak, jako od sociálního demokrata Fica, který před léty na kongresu ČSSD v ČR sklidil největší potlesk, který mu mohl předseda Sobotka závidět.

Další odpovědi
Drap

Je mě to víceméně jedno. Myslím, že Slováci zvolili lépe než u nás. Jak Fico tak Ppellegriny , mají v podstatě stejnou nebo hodně podobnou ideu a hoduje se to s vůlí většiny obyvatel.

plebs

Na Slovensku vyhrál chci mír v Česku generál.

Filip84

Zase motýly létaly? Snad „Jste také docela smutní z toho, jak dopadly slovenské presidentské volby?“, ne? 🙄

Ne, je mi to naprosto, komplexně a dokonale u prdele. Věř nebo ne, jestli vyhraje ten nebo ten kandidát, v těch nebo těch volbách, je v podstatných věcech úplně na zero.

da ny

Musela bych být „na hlavu padlá“, aby mne něco takového rmoutilo.
Je mi to „fuk“.
Nejsem politik, na Slovensku nežiji.,
Koho si občané, kteří dorazili k volbám zvolí, toho v čele státu mají.
Na život občana SR, stejně, jako v ČR, má vliv, jaký si zvolí parlament.
Jakou vytvoří po volbách, většinovou koalici, už jde mimo občana.

Tonda Káňa

Vyhrál mírový kandidát, člověk pokorný a lidový. Ten Korčok byl prostě suchar, co by nejradši zaútočil na RF. Narozdíl od nás Slováci vědí, koho si zvolit…

led

Kto premýšľa rozumom a cíti srdcom, vie ako, prečo a koho chce voliť. Ten, kto si to zjednodušuje a necháva sa unášať slovami sa ľahko stane korisťou predátorov.

Prečo Peter Pellegrini vyhral? Je to jednoduché, stačí trochu premýšľať.
Jeden z výrazne rozdielnych politických bodov oboch kandidátov na prezidenta bola téma – Slovensko súčasnosti ako priamy účastník vojny. Toto je príliš citlivý bod pre každého človeka, ale aj voliča. Tí, čo nechcú vojnu, nehlasovali za Ivana Korčoka, pre ktorého aktívna účasť Slovenska vo vojnovom konflikte s Ruskom bola jednou z hlavných volebných tém. Ktorá matka, aj otec, chcú plakať nad krvavým zvyškom svojho syna padlého vo vojne?
A tí, čo nechcú premýšľať, zase citujem nevolím, aj tak si urobia, ako chcú, jednoducho neprídu ani voliť.
A tí ostatní, účastníci volieb, pozrú na obraz a počkajú, kto sa ako vyjadrí a ak je medzi divákmi niekto vyznačný, (prípadne ich rodinný príslušník) hlasujú podľa jeho doporučenia. Týchto prikyvovačov bez chrbtice poznáte podľa neustáleho opakovania „múdrych slov“, či obiekania, pochytených od ich idolov. Ale to iste poznáte, platí to na celom svete, v každej dobe, v každej spoločnosti na celom svete a možno aj vo Vesmíre.

paul1

Bohužel vyhrál populista . Korčok nikdy o účasti ve válce nemluvil, to mu
bylo v kampani přisuzováno s tím, že to zabere. Prezident takové právomoci nemá.
Právomoci na to má vláda a parlament. Takže se dá čekat poměrně široká amnestie.

elkon

Nezajímá mě Slovensko, takže ani jejich velení.

Pepa25

Jsem smutný, ale čekal jsem to. Slováci daleko víc věří konspiracím než Češi. Aspoň že zachránili ten mír, že :-/

zjentek

A proč? Na př já jsem docela šťastný a to proto, že si nepřeji světový válečný konflikt.🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Já jsem veliký lidumil, ovšem i přesto bych na př. Fialu či zdejšího mamrda filípka nechal držkou rýt řádky na brambory*. Proč? No abych jim pomohl a díky této mé pomoci jim, se pak s ostatními lidumily neobával toho světového konfliktu. Jednoduché, prosté 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

*) alespoň tři sezóny po sobě. Děkuju

paul1

led
na internetu je vícero příspěvků o Korčekovi falešných, vytvořených příznivci Pellegriniho,
včetně YouTube.

Pepa25

led: předvolební debatu na Slovensku jsem podrobně nesledoval, ale zcela určitě nebyla pro Korčoka „aktívna účasť Slovenska vo vojnovom konflikte s Ruskom bola jednou z hlavných volebných tém“. Právě naopak, s tímto pracoval hlavně Pellegrini. Tomu se povedl úplně stejný majstrštyk jako Zemanovi proti Schwarzenbergovi: Zemanovi vyhrála volby obrana proti neexistujícímu „sudeťáckému nebezpečí“. Teď také Pellegrini „zachránil“ Slovensko proti neexistujícímu nebezpečí …

led

Korčok to povedal nielen v tv debatách, ale aj inde. Môžete si to pozrieť a hlavne vypočuť na Youtube (aj inde) po zadaní vyhľadávacieho hesla Korčok.
V tak vážnej veci by som to netvrdila bez overenia. Mimoto som vo veku, keď poznám aj osobne politikov starej, staršej, strednej aj mladšej a mladej generácie, dokonca aj čakateľov na politickofunkčné ostrohy.

Pepa25

Nepochybuju, že jste slyšela, co jste chtěla slyšet. Spíš se zeptám na rovinu: vy si VÁŽNÉ myslíte, že jste svojí volbou přispěla k nezapojení Slovenska do války s Ruskem?