Phil

Jste pro povinnou vojenskou službu?

Opět se otvírá otázka povinné vojenské služby. Tak se chci zeptat v čem vidíte kladné a záporné stránky a celkově zda-li jste pro, či proti.

Co se mého názoru týče, tak je to velmi užitečná věc, neboť v případě mobilizace sice musí nastoupit každý od 18 do 60 let, ale představa, že vám tito muži nastoupí a vy je máte teprve učit zacházet se zbraní, je hrozná. Nehledě na ty muže, kteří si myslí, že umění zacházet se zbraní, protože hráli nějakou hru. Vyměnit zásobník a nabít dokáže sice každý, ale údržba je horší.

Pro doplnění: Tazatel – 17 let. Vyrůstal jsem v prakticky vojenském prostředí. (cvičení, významné dny,..) Aby jste neřekli, že mluvím jako laik.
Doplňuji:
Služba nemusí být dvouletá! Třeba jen týdenní. A jestli tedy vyrůstám v deziluzi, proč si ostatní myslí že ani armádu nepotřebujeme. Naopak, je to základ naší „svobody“.

Nejlepší odpověď

Udělal bych povinnou, ale tak jak to má záloha.
První výcvik 2 měsíce a pak jednou ročně 3 týdny.

Další odpovědi
mosoj

Mohu vědět kdo o ní mluví ?
Pokud vím uvažuje se o dobrovolném výcviku záloh ve větším rozsahu.
Doplňuji:
mowla, tak jednoduché to není ani nebylo. Také se jedná o kázeň a fyzičku.
Jak nenechali „mistra“ udělat. Když jsi znal a složil zkoušku tak jsi ji udělal. Já ji u letadel měl !! To jsi myslel něco jako právnickou v Plzni ?

Zbynas

Jsem pro, já vojnu nezažil, ale všichni říkají, že se vzpomíná jen na to dobré a to špatné se zapomene. Dva roky je asi moc, ale alespoň pár měsíců nebo půl roku by bylo ok. Rozhodně bych byl pro. Ale i kdyby to bylo, mě se to už týkat bohužel nebude.

rigormortis

Buzeraci a šikanu k životu nepotřebuji.

anonym

Jsem proti…
Střílet a opečovávat střelnou zbraň se člověk naučí za pár hodin – žádný dlouhodobý výcvik není potřeba.
A při dnešní úrovni zbraní (a další techniky) není v obranné válce (v Evropě) pro ´laiky´ prostor.
___
Ad „Pro doplnění:“ – jsi deformován, v takovém prostředí není divu.
😉

Doplňuji:
Armádu máme proto, že:

  • zvyšuje prestiž státu (je malá, ale kvalitně vycvičená)
  • pomáhá prodat zbraně (a zbrojní systémy), které vyrábíme
  • funguje jako záloha (policie, hasičů…) pro případ akutní potřeby (povodně…)

🙂
To ale vůbec nesouvisí s nějakou povinnou vojenskou službou…
Já na ´vojně´ byl, 24 měsíců, kdy jsem se naučil ´zašívat´, ´ojebávat´ a ignorovat hlupáky. K ničemu jinému to nebylo.
Jo – taky ´trochu´ střílet (1. třída, mistrovskou nás udělat nenechali).
Ale to zacházení se zbraní bylo tak marginální součástí výcviku, že opravdu nestojí za řeč.
😉

mojitek

Jsem PRO aby se zavedla povinná voj.služba.Ne­souhlasím s názory,že by stačil tyden :D . Z tech. hlediska je to holy nesmysl.Ale 2 roky -jak to byvalo- je taky nesmysl,samoz­řejmě(neni divu že každýmu hrabalo když měli před sebou 730 ). Muj nazor je cca 3 měsíce .Vlk by se nažral a koza by zůstala celá..

klob1

Tak 1 rok asi akorát? Zažilo se 1 rok, mnoho hezkého i mnoho zlého.
Myslím 0,5 roku pro obyčejný a rok pro odborné výcviky.
Jen v přísaze mi vadí, že půjde do války za cenu nějakého pitomce, co si vymyslí válku, že nasadí život za pitomce. Spíš by mělo být za svou rodinu a svůj národ. A hodnoty veškerého lidu na světě. Ne pitomé panáky.
Jinak zbrojení pro mír, je zbrojení pro válku.
Dnes už nějaký samopal by byl na nic, vše už řídí počítače a ty samopal nepotřebují k odpálení nějaké rakety nebo atomovky. Jedna stojí i u nás v zemi. No, spíš dvě.
Armáda je dobrá třeba při katastrofách, tam dost pomáhá. I to už i přímo zažilo v té armádě.
Dobré vědět, co člověk má v jakých případech dělat. Jak třeba pomoci druhému.
Branné dny ve školách také nejsou, dříve byli. Ano, vím, že někdo řekne, ale je jiná doba. To ano, ale nejsou lidé jiní, vezměme kolik už válek bylo od té doby, co se ta doba změnila?
Také bych raději, život bez válek a násilí. Bez vražd a zlodějů, bez politiků, co chtějí stále více. atkpod.
Možná prý na tu vojnu by měli jít maminky ne děti. Mají asi velké zkušenosti s tou službou. Umí skvěle radit.

Kotja

Já byl u odvodu, ale než jsem odmaturoval, tak ji zrušili, ale nevím, proč bych měl stát s transparentem s nápisem „VRAŤTE NÁM VOJNU!“
Protože si myslím, že vojna byla předražený a zbytečně dlouhý iniciační rituál, nebo přinejlepším jako kdybych se naučil vařit při studiu oboru:„Problematika rovnosti pohlaví v oblasti výroby šlí“
Kdyby jediná věc, kterou bych potřeboval, abych na vojně získal pilotní průkaz (takový, že bych mohl jako pilot pracovat) nebo zbroják na P-90 by byl olověný zadek, tak bych vojnu bral.
Co se hájení vojny týče někteří také mluví o tom, že se tam naučím bez ceknutí vykonat sebepitomější rozkaz. Ale pamatujete na ten malér se zeleným masem. Tam byl taky bez ceknutí vykonán pitomý rozkaz a kdyby si někdo takové maso koupil, snědl ho a udělalo se mu špatně, myslíte, že by si říkal: „To nevadí, že jsem se vyblil z podoby, hlavně, že byl bez ceknutí vykonán rozkaz.“