Mirdas

Jste pro odchod mladých hráčů ?

Nedávno jsem si v novinách přečetl oslavu nad odchodem dalšího mladého šestnáctiletého hráče do vytoužené ciziny!
Marně si vzpomínám na někoho, kdo tak v brzkém věku odešel „za lepším“ od roku 1996 před dvacátým rokem svého věku a šel by následně karierně nahoru, o opoře reprezentace ani nemluvě.
Naopak o většině již nebylo nikdy slyšet.
České týmy se jich zbavují za pár šupů, místo aby si vytvořili z těchto talentů kvalitní tým a v případě zájmu prodali později za několika násobek.

Zda by jste měli pravomoce něco změnit.
Jak a co by to bylo ?
Doplňuji:
-
otázka nezněla proč odcházejí ( bez efektu ), ale jak by se to dalo řešit zda by jste měli tu pravomoc.
Například zvednout věkovou hranici odchodu ze šestnácti na třiadvacet let s možností do docílení tohoto věku, hostování v klubech po Evropě s případným okamžitým návratem.
Cílem je ochránit mladé talenty, kterých i tak není mnoho.

Co navrhujete vy ?

Nejlepší odpověď
mosoj

A jde o kariéru nebo peníze ?
Někdy se podaří i obojí.

Další odpovědi
suaeda

V naší malé zemičce se jak velká kariéra tak velké peníze vydělat (mimo vyjimky) nedá. Tak se odchází za lepším do ciziny. To samé jako u sportovců je u mladých děvčat. Ve 14 letech jdou do ciziny dělat modelku.

Drap

Nejde jen o karieru, ale i o peníze , jak pro daného jedince tak pro dotváření jeho karierního postupu.