Lotr2008

Jste pro fyzické tresty při výchově dětí?

Já ano, když jsem byl mladý, tak jsem byl poměrně živý a neukázeněný, rodiče mě mlátili za každou lumpárnu a tím ze mě udělali poměrně slušného člověka. Kdyby mě nebili, tak bych byl jiný. Podle mě fyzické tresty mají něco do sebe, člověk si díky nim silněji uvědomí svoji lotrovinu, hlavně když je ještě dost mladý, a to podle mě mnohem více, než kdyby mu rodiče jenom pořád domlouvali.

Já když vnoučky udeřím, tak na mě jejich rodiče hned útočí, že se to dnes už tak nedělá a že to jde po dobrém. Budiž, u někoho to může jít po dobrém a je to lepší, ale u většiny malých smradů to jinak bohužel nejde. Toť můj názor.

Nejlepší odpověď
Mravenec

Ano, je to správné a potřebné. Samozřejmě v rozumné míře. Stejně jako zákazy telefonu, potažmo sociálních sítí na určitou dobu jako kázeňský trest. Dneska mají dotykáč i mimina v kočárku a z ruky ho dají jen na spánek.

Další odpovědi
Filip84

Ne, pro tělesné tresty nejsem, ale jsem pro tělesná opatření; vysvětlím.

Když Ty jsi byl malý, byl jiný svět, to už jsme tu probírali několikrát. Co bylo, bylo, není. Dnes je jiná doba, jiné děti, hotovo. A jestli se to někomu líbí, nebo nelíbí, je dokonale nepodstatné: nezmění to.

Současné dítě nevnímá tělesný trest jako trest, ale jako útok na svou osobní integritu. Tak to prostě je.

Navíc, člověk je tvor už tak dost agresivní na to, abychom potřebovali tu agresivitu podporovat. Nepotřebujeme. Fysickou silou by mělo být reagováno na fysickou sílu. Protože tak to chodí i v reálném životě: když jednou bude fakan dospělý, někoho napadne, tak buďto mu dá po rypáku on, nebo bengo, nebo někdo poblíž. A když ne napoprvé, tak napodruhé, nebo napotřetí, ale jednou jistě.

Uvedu příklad: kamarádka má dvě holky, 5 a 12 roků. Co chvíli se perou. Vždycky to jedna nějak začne, a ta druhá to „rozdmýchá“. Pokud je doma jejich fotr, on jim po prdeli nedá. Kamarádka ano. Já jsem říkal, že dělá špatně. Protože na druhé lidi se nesahá. Druzí lidé se nebijí. Ta větší má mít rozum, má kozy, jak nárazníky od Sentinelu, jo, důležitá je, jak tři prdele, tak má mít rozum. Jak by se do sebe pustily, tak bych je zpráskal. Přiměřeně, menší míň, větší víc, ale zpráskal. A pak jim to vysvětlil, že to nebyl trest, že to takto ve světě prostě funguje: pokud budou někoho fysicky napadat, přijede policie, nebo třeba ten člověk vytáhne teleskopický obušek, a ony dostanou po čuni.

Potrestat je mnohem lépe potrestáš zákazem placatých Hebelů. Mnohem účinněji, mnohem lépe! Vážně! A to i ta větší obrečí, když bude, třeba, tři dny bez mobilu, bez tabletu, a bez televise (přes rodičovskou kontrolu, prostě si z mobilu zavolá, ale nic víc).

Co mám tak odpozorováno, a co se bavím, tak dneska je opravdu velký problém v tom, že ti fakani mají až moc velkou důležitost. Prostě je to zase druhý extrém, než jak to bylo, třeba, před dvěma sty lety. Chodí se kolem nich, jako kolem malovaných vajec, a hop a je tu domácí tyran! Není to až tak výjimečné. A jak, třeba, děcko matku kopne do nohy, tak prostě samo musí být „kopnuto“. Jinak mu ti rodičové škodí.

orwell

Schvaluji občasné přiměřené fyzické tresty. Ne mlácení do modra za každou hloupost, ale takové plácnutí přes ruku nebo zadek není na škodu. Tedy v dětském věku. V sedmnácti už ne. Je též známo, a poměrně už dlouho, že rákoska event. pohlavek usnadňuje chápání, čehož v době mého mládí i mládí mých rodičů bylo ve škole hojně využíváno.
Co se týká vztahu vnouče – dědeček (resp. babička), to je jiná. Tady je třeba vnouče před rodiči bránit. Rodiče vychovávají, prarodiče rozmazlují. Ale podle toho co píšeš, vidím, že se zmíněné vztahy nějak pokřivily. No nic, pokrok nezastavíš.

elkon

Ano, přiměřeně okolnostem. I já jsem to zažil v dětství. Tenkrát se mi to samozřejmě nelíbilo, ale již dávno vím, že to bylo správné a nebylo to nijak přehnané.

Dochy

Nejprve by to chtělo vysvětlit co je to „trest“. Pak co je to „fyzický“.

Pokud to budeme řešit jako opravdový „trest“ – tj. skutek, vyšetřování, soud, trest – neco jako tys ve škole robil okno? Tak počkej až přijde taťka, on Ti napráská. – tak jednoznačně NE

Pokud děcka zrovna dělají nějaké nepřístojnosti a nereagují na slovní upozornění, nemám nic proti tomu pustit se do nich ručně (s mírou a rozumem)

Bohužel manželka tohle nerozlišuje, radši je nechá ať se pozabíjí sami, než aby na ně někdo sáhl – až do doby, kdy sama bouchne.

cappuccino

Fyzicky trest znamena, ze dospely selhal, nevi si rady. Deti zkouseji, kam az mohou zajit. Tak to bylo vzdycky a nic se na tom nezmenilo.
Navic kdyby mi nekdo sahal na dite , tak po nem vyjedu a prestanu se s nim stykat. Deti si maji vychovavat vlastni rodice. A prarodice by meli respektovat jejich vychovne metody.
Ve Svedsku by ti za takovy pohlavek dite odebrali!
Babicka mych znamych zfackovala 6tilete dite jen proto, ze nedokazalo cekat v nemocnici 2 hodiny v klidu. Zfackovane dite ten trest vubec nepochopilo a rodice zakazali „babice“ navstevy. Uz s vnoucetem nikdy nesmi nikdy zustat sama.
Podotykam, ze babicka neni zadna blbka, je to vzdelana zenska. Ale nema trpelivost s detma.