Jste lhostejní jako tahle většina lidí?

Upozornili byste mladíka nebo někoho jiného při tomhle počínání?
Mě to osobně dost překvapilo,jak lidi skoro nereagují až na vyjímky.
Díky za názory.
http://www.no­vinky.cz/koktej­l/366213-experiment-ukazal-jak-jsou-lide-lhostejni-k-prostredi-kde-ziji.html

Nejlepší odpověď
annas

Nejsem, i když určitě záleží na okolnostech.

Ale uvědomuji si, že lhostejnost otevírá dveře zlu …

Líbí se mně tato slova.

"Kdybyste svou ušlechtilou věc dokázali sebelépe vyložit, i kdyby vaše trpělivost neznala mezí, musíte nakonec někoho zastřelit, upálit se zaživa, spáchat něco otřesného, abyste vůbec upoutali něčí pozornost.

Všude na světě bude proti vám stát kamenná zeď lidské lhostejnosti." – Toynbee Arnold

Další odpovědi
hanny 2

Lhostejná nejsem,ale měla bych strach,jak zareaguje,jako většina lidí,co kolem prošli.Na sprosté nadávky nejsem zvědavá.

setapouch

Jak kdy. Parkrat jsem upozornil, ze dotycnemu cosi „upadlo“, nekdy to ignoruju. Ostatne i to je potrebne, muzeme pouzivat alternativni trest verejne prospesnych praci v trestnim rizeni.

Na nasili proti zene jsem alergicky. Osobne jsem zatim nebyl svedkem fyzickeho napadeni, jen dvou hadek, ktere se zdaly, ze muzou prerust. Postavil jsem se kousek od hadajicich se. Pokud by to vygradovalo, volal bych 158 (clovek nikdy nevi, jak se to muze zvrhnout) a nejak se do toho vlozil.

Diky sve fyzicke konstituci, drivejsim kontaktum s bojovym umenim a extremnimu reseni od pana Makarova na opasku se reakci tolik nebojim.
Doplňuji:
Jo, asi před týdnem jsem měl fakt strach. Čtyři nebo pět rusky nebo jak mluvících si zapálilo na zastávce MHD, přímo pod cedulkou zákazu kouření. Tak jsem na to upozornil. Než jsem pochopil, že vážně nechápou, co po nich chci, jsem myslel, že vyvolávají konflikt :)

Klára K.

už několikrát jsem po lidech nějaké ty odpadky posbírala, a řekla bych, že ti lidí ve videu nemusí být všichni lhostejní, někteří se třeba bojí na reakci (jak už tady bylo řečeno). Protože lidé samozřejmě neví, že je to skrytá kamera a tím pádem si myslí, že když na to toho člověka upozorní, vstupují do toho i s rizikem.
Někteří lidé však bohužel lhostejní jsou, a v těchto případech jen projdou kolem a myslí si svoje, což je problém dnešních lidí, že si často všímají svého a nechávají ostatní na pokoji, někdy to však není ta nejlepší možnost.
Bydlím v takové divné čtvrti, kde se občas potloukají takoví… divní lidé, a mamka má strach, že když budu doma sama, tak by se k nám třeba nějaký začal dobývat nebo by mi začal nějak ubližovat. Naštěstí mne však naučila, že když se bude něco takového dít, mám vyběhnout na ulici (zadním vchodem) a křičet „Hoří! Hoří!“ a že to funguje mnohem líp, než kdybych křičela „Pomoc! Vloupání!“, protože lidi budou zvědaví a půjdou se podívat na ten požár.
Smutné, ale funguje to.

SteimlX

To, že se udílej ceny Michala Velíška na Nově, má svůj důvod.
Jelikož nejsem ozbrojen, tak na nikoho cizího ve městě nemluvím. Bejt místní vesničan kdesi na dědině, tak asi něco řeknu, ale…

anonym

Nyní už lhostejný sem.Párkrát jsem se spálil a upozornil dotyčného na jeho nešvar (házení odpadků vedle, ALE HLAVNĚ KUŘÁKY na odhazování nedopalků na zem) a málem jsem dostal přes hubu (většinou agresivní chování), takže i když by vedle mně někdo třeba dělal velkou potřebu na ulici, přejdu to bez zájmu.
A víš, že nejhůře se právě chovali mladí lidé okolo 20 – 25 let.Starší lidé (okolo padesáti a výš) si alespoň nedovolili mně slovně urážet, ale mládež ano.
Oslovení : „Co je ti dědku do toho“ bylo to nejmírnější, jinak to byl č.u.r.á.k. a pod.
A pokud by někdo páchal trestní čin, taktéž bych se rozhodoval.
Kamarád byl svědčit u soudu kvůli krádeži našich barevných občanů a co si všechno na něj ti příbuzní toho odsouzeného dovolovali, tak to je také jen pro otrlé povahy.A to měl ještě po soudě rozpíchané gumy u auta a poškrábné auto.
A tahle nás vychovává kapitalistická společnost, protože aby mládež urážela staré lidi, tak s tím jsem se v socialismu nesetkal.
Neříkám, že lidi nedělali nepořádek, ale takové drzé chování vůči starším lidem jsem nezažil.
Ono také mně bylo jednou odpovězeno od jednoho mladého člověka: „Máme svobodu, tak si mohu dělat co chci.“

Doplňuji:
pro zoro
Nějak nepochopím, jak mohl být dvacetiletý (až pětadvacetiletý), vychováván v socialismu, když tady už 25 let máme kapitalismus).Takže tito dvacetiletí lidé už byli vychovávání v tvrdém kapitalistickém režimu.Papouškují to, co je jim vtloukáno mediema do hlavy (to o té svobodě) a přitom nějak nechápou, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda toho druhého.
Nějak ne

zorro

Lahny, to není kapitalismem, ale výchovou. V socialismu jste si je vy, komouši, takhle vychovali, tak vám to teď vrací.
Doplňuji:
Lahny, jenomže ti dvacetiletí byli vychování rodiči, které jste vychovávali vy. Vy komouši jste zničili morálku několika generací.

anonym

To je, jako když vidíš nemocné zvíře, zavoláš na policii, tak řeknou, abych zavolala na státní, ne městskou, když zavolám na městskou, vynadaj mi, proč je otravuju, proč nevolám nějaký útulek, když pak zavolám do útulku, oni řeknou, že bohužel, nemaj nikoho, kdo by mohl psa dovézt, abych o to požádala policii, tak volám znova policii, oni řekli, že pro něj teda přijedou, pokud bude čas, ale já zaplatím vyčištění auta, je to jak u blbejch, dokud tam nebude krvavej masakr, nikdo s ničím nic děla nebudet, a tohle je proti tomu úplná maličkost

anonym

Nehasím co mne nepálí!

arygnoc

dnes už som ľahostajný – toľko agresivity, čo je na ulici, kedysi proste nebolo.

dnes sú ľudia ľahostajní i voči zranenému človeku ležiacemu na ulici – nejaké odpadky sú úplne mimo misu.
strach vládne svetu – je to smutné, ale je to tak.
nenechám sa od nejakého idiota prizabiť za to, že ho oslovím.

;-Q

lexx

zorro, zorro…kolik že Ti bylo v r.1989 když to prasklo že to tak znáš ?

gecco

Samba → na tohle mám jednoduchej recept – řeknu, že si hovor nahrávám (někdy to i dělám)…
Ale s PČR se mi to nestává – to spíš s měšťákama, zejména na P10 jsou nějaký ´zdechlí´…

anonym

gecco, no vidíš, tak to mě vůbec nenapadlo, ty jsi hlava 🙂Fakt je to někdy příšerný jednání