annas

Jsou zubní protézy vynálezem moderní doby nebo mají také svou dlouhou historii?

Nejlepší odpověď
vagra

Zubní protézy nejsou vymožeností moderní doby.
Za praotce zubních protéz můžeme považovat Etrusky, kteří žili ve střední Itálii a již kolem roku 700 př.n.l. vyráběli zubní náhrady ze slonové kosti a upevňovali je pomocí zlatých můstků.
Nutno dodat, že jejich technika byla překonána až koncem 18.století.
Náhrady chybějících zubů potřebovali především válečníci, kteří o ně přišli v boji. Zubní techniku pak od Etrusků převzali Římané, kteří si v době císařství nechávali nasazovat dokonce i náhrady ze skutečných lidských zubů.
Další podrobnosti o historii zubních protéz,najdete na zdroji-

Zdroj: zkráceno z-http://www.fif­tyfifty.cz/Zub­ni-protezy-nejsou-vymozenosti-moderni-doby-2756489.php

Další odpovědi
anonym

Věřím,že historie náhrad zubů je stará jako lidstvo samo,jen dokonalost jim chyběla,a pápání jim asi s nimi taky moc nešlo.