band of brot

Jsou zaměstnavatelé vykořisťovatelé?

Nejlepší odpověď
gecco

Ne – poskytují práci.
Někteří, pravda, mohou být podvodníci, když nesplní svou část dohody.

Další odpovědi
ReHu

Někteří jistě ano, ale

můžeš se u nich nechat zaměstnat a nechat hledat práci a odbyt na nich
můžeš se nechat zaměstnat někde jinde
můžeš se postavit na vlastní nohy

Ptáš se konkrétně na co?

zzzlatokopka

Ne, každý si může udělat ŽL a pracovat sám na sebe.

anonym

Ano,ale živnostenský list si můžete pořídit též,přirozená hiearchie?Proč ne.
Doplňuji:
Někdo závidí a při tom nechce být zodpovědný a za zodpovědnost se platí.

anonym

Někteří ano,ale živí nás.

arygnoc

sú obchodníci zlodeji? (navyšuje cenu)
je vláda uzurpátorská? (privlastňuje si privilégia)
je manželka prostitútka? (poskytuje sex za protihodnotu [peniaze?])

;-Q

lexx

ano, jednoznačně, teorie nadhodnoty atd…podle Marxe platí stále, řízený pád východního bloku nic nezměnil naopak, rozpory se vyhrotily
Doplňuji:
Uvedu jednoduchý příklad: když ši samozvaný šéfko koupí na lízu auto za melouna pro soukromé použití s rodinou a splácí to celá fabrika…je to vykořisťování nebo ne ?
Kecy o založení vlastní živnosti si nechte od cesty nebo zkuste dnes začít podnikat, za měsíc jste na pracáku. Kdo nezkusil nepochopí.

Hlada

Rozhodně ne všeobecně.
Nikdo není nucený tak, jako za minulého režimu, být povnně zaměstnaný, neexistuje výpovědní doba 6+3 měsíce, podnikání není trestným činem. Pokud se někdo nechá vykořisťovat déle, než je výpovědní lhůta, není to vina zaměstnavatele.

ivzez

Jak který.
Většina ne.

roxy52

Tam,kde dělám já,tak určitě jo.Nejhorší je,že všichni zaměstnanci nadávají,chodí do práce znechucení,ale když se jeden ozve a žádá nápravu,tak ostatní dělají,jako by se jich to netýkalo a najednou se tváří ohromě spokojeně.

anonym

Neznám jediného zaměstnavatele, který by byl lidumil.KAŽDÝ zotročuje své dělníky ať už tím, že jim platí méně než si zasluhují a nebo jim nedává žádné výhody co jsme měli za komunistů.

Šidlo

ako ktorí…hovoriť, že všetci podnikatelia sú vykorisťovatielia by znamenalo, že oni vôbec nepracujú, nemajú z podnikania nijaké riziko krachu, len proste vykorisťujú chudákov za almužnu.....ako otrokári alebo feudáli

česko aj slovensko majú zákony, dokonca minimálnu mzdu, ktoré by mali brániť vykorisťovani­u.....keby ich niekto, napr. štát od podnikateľov vymáhal
Doplňuji:
arygnoc.....vaša manželka nepracuje, doma nerobí žiadne domáce práce a za sex si zásadne necháva platiť? mali ste si vziať normálnu ženu…

Pepa25

lexx: pokud předložíš výplatnici, kde bude mínusová položka nějakého dělníka (netrvám na celé fabrice) „splátka leasingu na auto šéfa“, máš u mě flašku slivovice 🙂

cukrar

Pepo, máte pravdu, ale někteří přispěvovatelé jen křičí, a závidí.
Proč někdo nenapíše, co se zde psalo o jiné velká firme, kde lidi dostávali bonusy, o kterém mnozí jen snili.