Pokročilý

Jsou všechny karmíny v potravinách vyrobeny z červce nopálového?

Zdravím! Určitě jste už všichni slyšeli, že červenéné barvivo v potravinách (=karmíny), jsou průmyslově vyráběny sušením samiček červce nopálového, jehož tělo obsahuje 10% tohoto barviva.

Já jsem teď začala číst ta titěrná písmenka v supermarketech na potravinách a skoro na každé sladkosti je napsáno: kyselina karmínová, karmíny nebo E120.

Tak mě zajímá, jaký v tom všem je rozdíl a jesli jsou opravdu všechny tyto karmíny vyráběny z červce nopálového.

SHRNUTÍ:
- Je nějaký rozdíl mezi E120, karmínem a kyselinou karmínovou nebo je to tentýž výraz pro to samé?
- Dá se nějak jinak vyrobit toto barvivo, než sušením těch broučků?
- Dá se z obalu vyčíst z čeho byl ten karmín vyroben?

Díky moc za váš čas a za vaše odpovědi :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Shrnutí:
a) je to totéž
b) ne, ale vyrábí se i jná barviva (E122, E124, E132...)
c) na "obalu" se dočteš, jaké barvivo bylo použito - jak a z čeho se vyrábí si najdeš třeba tady - http://www.emulgatory.cz/…

Další odpovědi:

Stříbrný

na to, že jsi tak dokonale obeznáme s touto problematikou (a tím předpokládám že nejsi žádný tupec) mne udivuje, že si neumíš tak prostou odpověď najít na netu sama...https://www.dtest.cz/…

Doplňuji:
no...sice ti gecco odpověděl úplně na něco jiného než ses ptala, ale nevadí...
- rozdíl není žádný, jsou to různé názvy pro jedno barvivo...a ještě jeden a to košenila...
- pokud je to jedno a to samé, tak se to vyrábí stejně - z brouků (na jinou červenou ses neptala)
- nemusíš to číst, hledat, ani zjišťovat, protože víš, že je to všechno z brouků

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.