Avatar uživatele
annas

Jsou trhovci poctivci, či chamtivci? Neztrácejí často iluze o poctivosti ve snaze naplnit co nejvíce svou portmonku?

Pokud nakupujete na farmářských nebo jiných trzích, jaké máte zkušenosti s nákupem produktů?
Odpovídá cena zboží jeho hodnotě?

Obrázek: https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2014/10/19/11/09/mo­ney-494160_960_720.jpg

Odkaz neplatí – nepodařilo se mně vložit obrázek

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 12Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Andělé, johana 56, Drap, redy, briketka10, gagaga, anonym, wendyX, gecco, 1jirka22, Anemone před 2598 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nelze paušalizovat. Na trzích se můžeme setkat s poctivci i chamtivci. U některých se to střídavě i prolíná. Pokud mohu mluvit sám za sebe, tak se mi na trzích nakupuje lépe. Vyhovuje mi to, že prodávající i zákazník jsou v úzkém osobním kontaktu, je snad i více prostoru pro komunikaci. Další výhodou je, že většina trhovců zná původ a podmínky vzniku svého zboží, nebo to alespoň předstírá, což v kamenných obchodech dnes už zvykem nebývá.
Myslím, že spíše převládají ti poctiví. Snaží se uživit ke spokojenosti své, i svých zákazníků.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Jak kteří…
😉
Osobně raději nakupuju na trzích, než v ´kamenných krámech´ – zejména ovoce a zeleninu, někdy uzeniny – větší výběr (více prodejců), obvykle kvalitnější zboží (i vlivem větší konkurence) a často lepší ceny (viz konkurence).
A ano – někdy vnímám i snahy prodejců o ´ojeb´ – klidně nekoupím, mám na výběr…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Mám zkušenosti s obojími. Třeba jeden trhovec prodával česnek za 220 kč/kg, sice krásný modrý paličák, ale za tu cenu? Poohlédl jsem se dál a našel za 160,–. Sice ne tak výstavní, ale skoro srovnatelný. Každý kupoval u něj. Za půl hodiny první česnekář stáhl cenu na 190,–…Tržní hospodářství funguje. Samozřejmě, každý se snaží trhnout co nejvíc, ale jen část dokáže myslet racionálně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Setkávám se s obojími a vůbec si netroufám odhadnout jejich vzájemný poměr. Spekulanty s cenou si lze celkem snadno ohlídat, mnohem složitější je vyvarovat se šizení na kvalitě surovin, porušování hygieny a užití nevhodných technologických postupů. Osobně se těmto rizikům vyhýbám tak, že přednostně nakupuji u místních a časem prověřených prodejců. V našem regionu je to celkem snadné, protože se většinou známe a veřejné pranýřování raději nikdo neriskuje.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

To asi nelze paušalizovat.
Je to indivindy podle člověka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Jak kdy. Iluze o poctivosti ale ztrácíme spíš my. Na trzích nakupuji pouze produkty „originální“ a na farmářských „lákavé“ a „voňavé“, které jinde nedostanu. To pak „pustím“ i nějakou tu korunu, i když se mi to zdá dražší. Ale nebývá to moc často, jako většina důchodců nemám na rozhazování. Ale to si nestěžuju, pouze zdůvodňuju.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nemyslím si, že by trhovci někdy měli iluze o poctivosti, podle mne
tedy nemají co ztrácet. [Nejsem si jista, jestli se ptáte právě na toto,
ale na takto formulovanou otázku neumím reagovat jinak.]

K obrázku:
Žádný provozovatel webu nemá rád „přímé linkování" obsahu,
nejen obrázků. Pixabay si to ošetřil takto. Chcete-li vložit obrázek
z Pixabay, je nutné jej napřed uložit do PC a pak vložit sem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad ivzez,

umím vkládat obrázky, stáhnu, uložím do své složky.

Vložila jsem zdroj obrázku, ale při stahování jsem špatně klikla. Obrázek se nestáhl. Všimla jsem si toho až po odeslání.

Tento proces není možná opakovat.

před 2597 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek