Kryšpín

Jsou tresty v silniční dopravě za zabití přiměřené či nikoliv?

Pilot v BMW v okrese Hav. Brod jel 180 v místě kde byl nařízeno 80 narazil do zadní části vozidla které po příjezdu z vedlejší jelo již po hlavní, dostal 3,5 roku. Odvolal se, že je postih velký a soud měl vzít v úvahu věk 20 let soud mu nevyhověl a rovněž nemohl trest zvýšit poněvadž státní zástupce se neodvolal.
Na př. v Austrálii je sazba až 20 let..

Odpovědi
Ametyst

Připadá mi, že se do trestního práva nějak vloudilo rozmělňováni viny mezi skutečného viníka a jeho oběť. Je tam podtón, jako by si oběť o to trochu i koledovala. Vůbec se mi to nelíbí.

Pepa25

To je otázka názoru. Někdo zase říká, že ve věznicích sedí spousta osob, které „jen bouraly“ a pokud za úmyslnou vraždu je při polehčujících okolnostech 10 let, tak takový trest nemůže být u nehod. Osobně na to názor nemám a očekávám, že soud bude hlavně rozhodovat maximálně konzistentně.

zjentek

Kryšpín já to vemu z druhého soudku mně se strašně zježí srst ochlupení vůbec když slyším už pojem ŘIDIČ BMW.

zjentek

A kolik v Austrálii vyfasují za vražďouna?