frankie

Jsou škodlivé umělá sladidla a náhražky cukru?

Škodí nějak konzumace umělých sladidel obsaženách např. v light nápojích?

Nejlepší odpověď
annas

Informace o účincích umělých sladidel najdete na citované stránce. Podle rady odborníků vím, že pokud nejste diabetik, je vhodnější umělá sladidla neužívat. Mně působí potíže, proto se těmto nápojům vyhýbám. Navíc nápoje obsahují většinou škodlivá éčka. V poslední době se objevilo nové přírodní sladidlo z bylin Stevia, ale to není obsaženo samozřejmě v nápojích. Platí – všeho s mírou.

Zdroj: http://zdrava-vyziva.abecedaz­dravi.cz/umela-sladidla-neskodi-ale-ani-neprospivaji

Další odpovědi
Q

Umělá sladidla jsou určená pro zvláštní dietu, ne pro normální užití, takže hlavně se nehodí pro běžnou kombinaci.

Dnes bohužel – díky tomu, že US je velice levné pomalu nenajdeme limonádu „s cukrem“, ale v 90% případů je to kombinace cukru se sladidly.

Škodí a hodně, ovšem záleží to které sladidlo:

Máme například tyto sladidla:

CYKLAMÁT SODNÝ – v některých zemích už zakázaný jako karcinogenní

acesulfam-K – v menší míře snesitelný, ale nevhodný pro děti

aspartam

Každý „škodí“ jinak, vždy záleží kolik a komu je podáno a kolik dalších podobných umělých radostí přijmeme během dne v ostatních potravinách.

iwetax

V těhotenství jsem měla cukrovku. A lékaři mi velmi důrazně zakázali jakékoliv výrobky pro diabetiky a umělí cukr. Takže to nic zdravého jistě není když to ubližuje plodu.

pastel.ka

Aspartam je zřejmě moc škodlivý…viz článek.

Zdroj: http://www.mwm­.cz/index1.php?ma­ke=rubrika&idr=63&pjme­no=&p1=&kredit=&lis­t=3