Zlatý

Jsou pumpaři na D1 mimo realitu, nebo jen neskonale nenažraní??

Pohonné hmoty v České republice jsou už několik měsíců stále levnější a levnější. Ceny na menších benzínkách už dávno klesly pod 30 korun, ty větší u hlavních tahů je drží kolem 30 až 31 korun za litr. A to i v hlavním městě. Výjimkou je však dálnice D1, na níž čerpací stanice ustrnuly a ve čtvrtek litr pohonných hmot neustále prodávaly za ceny kolem 35 korun za litr.
Zdroj: Novinky.cz

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Běžná situace*) - na dálnici (nejen D1) máš dvě možnosti - buďto sjet a nějakou čerpačku hledat a nebo natankovat za nabízenou cenu - a na to dálniční čerpačky spoléhají.
Kdo to ví, ten:
a) tankuje před vjetím na dálnici
b) tankuje po sjetí z dálnice
c) na to kašle, protože má služebák
;-)
______
*) v Chorvatsku, Francii, Itálii, Německu, Polsku, Rakousku, Slovinsku či na Slovensku je situace obdobná - nejde jen o Česko či snad dokonce jen D1

Další odpovědi:

Stříbrný

Pokud cenu neakceptuješ, tankuj mimo D1. Čerpaček je dostatek.

Zlatý

nevím, mám svůj tank na své vlastní půdě a seriozního dodavatele paliv- doporučuji všem.

Bronzový

Jugar - kamioňák bude těžko sjíždět z dálnice a hledat levnější pumpu někde ve městě.

Stříbrný

tržní zákon nabídky a poptávky...dokud zákazníci kupujou není důvod slevit, choval bych se stejně

Stříbrný

GM: kamioňáci mají svoje vyhlídnuté pumpy mimo dálníci - např. směr z Plzně na Rozvadov sjezd Bor u Tachova - pumpa hned za sjezdem - nafta o cca 5-7 kč lacnější než o 15 km dál na Kateřině... když můžeme kvůli tankování sjíždět z dálnice s busem a lidma, tak kamioňák klidně též

Proč tankovat na dálnici,když je to možné a mnohem výhodné mimo D1.
To mi teda rozum nebere.
Lidi jsou hloupí,když tankují na dálnici,co k tomu dodat.
U nás je ted cena kolem 28,50kč.

Diskuze k otázce

Zlatý

dudu

ad gecco: v zásadě s Tebou souhlasím už proto, že zde existuje určitá možnost výběru. Ale jak na další "výlupky": když jsme před léty začali létat s charterovými společnostmi, po zahájení letu byl cestujícím nabídnut přípitek šumivým vínem a poté následovalo slušné pohoštění. Letos zmíněné společnosti uctily pasažéry bagetkou s pohárkem nápoje a příští rok už nedostanou ani napít vody! Přitom její třetinku na letišti nepořídíte pod 30 a v letadle cca za 70 korun . V míru se podobné jednání nazývá hyenismus a za války se za podobné počiny popravuje.
Nezbývá než připomenout slova gen. Mendela "chce se mně zvracet".

Zlatý

gecco

Já ti v rámci odpovědi málem napsal román...
;-)))
Takže odpověď zjednoduším - co nechci (nebo za podmínek, jež se mi nelíbí) - prostě nekoupím...
Koupím si to, co chci...
Nechci letět s ´nízkonákladovkou´? - no, tak s ní nepoletím...
;-)

Zlatý

dudu

Já, já, já. A co třeba děti, slabí a nemocní jedinci, nebo lidé v tísni. Jak mohou čelit těmto bezohledným darebákům. Jen nenapiš, že mají sedět doma nebo chodit pěšky

Zlatý

gecco

Tomu nerozumím...
..."děti, slabí a nemocní"... jsou někým nebo něčím nuceni kupovat to, co nechtějí???
___
Představ si, že ty nízkonákladovky prostě přestanou takové služby poskytovat úplně - co potom udělají "děti, slabí a nemocní "? - půjdou se picnout??
Fakt nerozumím...

Zlatý

dudu

Mě se jeví jako nepatřičné, že namísto zkvalitňování služeb dochází k jejich úpadku - od uvítací sklenky šumivého až k podání suché ruky, aniž se klient může bránit nebo dočká zastání. Naopak o tom, že dochází k výraznému poklesu cen paliva a měla by být snížena cena letenky společnosti mlčí! Prostě c celé je to podle mě nefér.

Zlatý

gecco

Pokud se ti nepozdává kvalita služby, tak ji prostě nekupuj - to říkám pořád...
;-)
Na druhou stranu - nemohu prodejce služby/produktu nutit poskytovat služby podle mé představy a i podle mé představy platit - nejde o žádný podraz - cena i rozsah služeb jsou jasně deklarovány předem, zákazník může - a nemusí, koupit.
;-)

Zlatý

mosoj

Ty gecco nezná. Nic takového podle něj u nás neexistuje.

Zlatý

zjentek

tak tady bych si také dovolil stopro souhlasit a kdo za to může? Ti nuzní chudáci, kteří je svými potřebami v podobných počinech podporují!

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.