quentos

Jsou oblasti (života, kultury…), o nichž máte pocit, že do nich většina lidí „vidí“, zatímco pro vás jsou záhadou?

U mě by takovýmito oblastmi byly jednoznačně sport a film (resp. TV obecně). Když slyším, jak ostatní (dokonce i ženy – navzdory tomu, jak brojí proti sledování sportu) sypou z hlavy, kdo kde kdy vyhrál jaké mistrovství či ligu, skoro (ale jenom skoro) se stydím, že o tomto nemám ani páru – mlhavě tuším cosi o Naganu, ale to je tak vše, a to ještě jen díky tomu, že se o něm hodně mluvilo (utěšuju se tím, že kdyby mi měli lidi jmenovat jakéhokoli mistra ČR ve scrabblu po vzniku Asociace, zůstanou s otevřenou pusou. Schválně říkám „po vzniku Asociace“, aby si nemohli pomoci Jarkem Nohavicou, který se stal mistrem ČR rok před jejím vznikem). Stejně tak u filmu – lidi se vyznají v tom, kdo kdy v čem co hrál apod., jenže jelikož jsem si s „bednou“ nikdy příliš nerozuměl, zůstala pro mě tato oblast rovněž zahalena tajemstvím. Máte rovněž nějakou takovou „záhadnou oblast“, v níž většina ostatních vyzná, nebo jsem tady sám sportovní a filmovej barbar? :{)>

Nejlepší odpověď
www

Nejsi sám, jsem na tom naprosto stejně, viz můj profil zde 😁

Další odpovědi
Anuket

Přidávám se k tobě. Já se televizi teprve nedávno naučila zapínat a to jen kvůli hudebním programům, které používám jako zátiší při uklízení. 🙂 O sportu nemám ani páru. O filmu rovněž ne. Na filmy chodím leda do kina a to jen jednou za čas, jelikož málokdy je na programu film, který mi stojí za to, abych tam šla. 🙂 Co se týče televize, nevím nic. Nejlepší je rozhovor s mými kamarády, kteří tomu stále nerozumí. „Už jsi viděla ten nový film.....?“ „Ne, neviděla.“ „Vždyť jsem ještě neřekl ani název filmu.“ „Znáš mě, na odpovědi to nic nemění“ 😁

anonym

Těch oblastí je hodně, např: rybářství, F1, fotbal (koukám jen na MS v hokeji).

briketka10

z toho si nic nedělej hodně lidí nerozumí spoustě věcí
a dělá ze sebe chytráka, jak těm věcem rozumí ..
já plavu v matice, fyzice, ale zase v jazycích mi to šlo..
nevyznám se v politice, ve vesmíru ..

RyuzakiKate

Matika, ale i naprostý primitivnosti! Nikdy jsem nepochopila částečný odmocňování, takový to šílený dělení se závorkami a další blbosti, ale to víme, že… Sport, no… dobrý bylo, jak jsme hráli tenkrát tu Evropu a nikdo z nás nevěděl v týhle oblasti absolutně nic :D Však spousta lidí by taky nevědělo, kdybych po nich chtěla nějakého významného tanečníka. Já jsem na svoje sportovní barbarství hrdá, mám přece jiný kvality!

Rocker

Nejsi v tom sám,i já jsem sportovní barbar.Teda co se týká sledování sportu,nikdy mě nebavilo sledovat v telce fotbal,hokej apod.Co se týká aktivního sportu,hodně jezdím na kole,jezdil jsem i závody,ale kolektivní sporty jako třeba fotbal jsem neměl rád už na základce.Potom vůbec nesleduju politiku,to jde taky mimo mě,podle mě jsou to jen gauneři.Ale ohledně filmů,to jsem s televizí celkem kamarád,ale docela si vybírám,na co se dívám,nesleduju všechno co se hýbe.

led

Mne je moja vlastná práca už roky zahalená záhadou, veď všetci okolo o nej vedia všetko a ja sa v nej stále, už skoro 50 rokov, objavujem niečo nové
Doplňuji:
prepáčte, vypadlo slovíčko správne má byť:
…ja sa v nej stále učím, už skoro 50 rokov, objavujem niečo nové

cochee

Já jsem klasický Brouk Pytlík, ale když slyším „ekonomie,“ dostávám třes.