mosoj

Jsou nějaké nové poznatky o posmrtném vědomí ?

Doplňuji:
http://blisty­.cz/art/65461­.html

Nejlepší odpověď
annas

Existuje život po smrti? Věda biocentrismu ¨může prokázat, že ano, tvrdí profesor Robert Lanza. Autor článku: IBY JOHN Hall – 16.listopadu 2013 – více v odkazu
http://www.bel­fasttelegraph­.co.uk/news/wor­ld-news/is-there-life-after-death-science-of-biocentrism-can-prove-there-is-claims-professor

"Zatímco náboženská teorie může namítnout, že život na Zemi je jen zahřívac kolo pro věčnost strávenou v nebi nebo pekle, a mnoho vědců odmítá tuto teorii pro nedostatek důkazů – jeden odborník tvrdí, že má definitivní důkazy pro to, ,že je opravdu život po smrti.

Odpověď profesora Robert Lanza je v kvantové fyzice – konkrétně teorie biocentrismu. Vědec z Wake Forest University School of Medicine v Severní Karolíně, říká, že důkaz spočívá v myšlence, že pojem smrti je pouze výplodem našeho vědomí.

Lanza vysvětluje, že vesmír existuje jen proto, že vědomí jednotlivce v něm – v podstatě život a biologie jsou realitou , což vytváří vesmír; ale vesmír sám o sobě nevytváří život. Totéž platí pro pojmy prostoru a času, které profesor Lanza popisuje jednoduše jako nástroje mysli..

V podstatě, představa umírání je něco, co jsme se dávno naučlil přijímat, ale ve skutečnosti je to jen to, co existuje v našich myslích.

I když myšlenka je poměrně složitá, profesor Lanza říká, že to lze vysvětlit mnohem jednodušeji pomocí barev. V podstatě obloha může být vnímána jako modrá, ale v případě, že buňky v našem mozku byly změněny na to, že obloha vypadá zeleně, jde o naše vnímání, nebo je obloha opravdu modrá?

Další odpovědi
zjentek

to těžko ..ale i když se to málo ví, tak existuje vědomí za života

anonym

Pokud se vrátím, sdělím ti je.

Roman71

Život = vědomí, existence. Smrt = nevědomí, zánik života.

Proč se tolik lidí řídí jedním textem z Bible: „Jez, pij a raduj se, neboť po smrti není rozkoše.“? Moudrý král Šalomoun napsal: „Živí si totiž uvědomují, že zemřou, ale pokud jde o mrtvé, ti si neuvědomují naprosto nic, ani už nemají žádnou mzdu, protože vzpomínka na ně byla zapomenuta.“.

Zdroj: http://wol.jw­.org/cs/wol/l/r­29/lp-b?q=Kazatel9%3A5

mosoj

Česílko děkuji , není třeba. Přesvědčím se na vlastní duši.

Psychotic

Ale nespěchal bych 🙂

anonym

😁

gagaga

o me je tu znamo, ze jsem dost velkej blaaazen :)
tak abych si jeste " prisolila " , tak moje " dusicka "neopousti moje telo v komatu, nebo tesne pred smrti.., ale uplne klido pido si ode me " odfrnkne " ve spanku " !
kdyz spim
a lita si nekde ..a zije uplne nekde jinde ..a kdyz se probouzim, tak se zase rychle vrati
a parkrat jsem pritom jejim vraceni.., i kdyz to trvalo snad jen setinu sekundy byla..a je to vazne nepopsatelnej pocit :)
mnohem..mnohem hezci nez ten, kterej jsem zazila naposledy asi pred 20 lety ;( :p

  • iv-

zjentek

gagaga, já nevím, jak to s duší máte vy, ale píšeš to hodně špatně, páč napřed se většinou vrátí a PAK se teprve hodně rychle probouzíš :p

gagaga

kazdej to mame jinak :p
ale me se uz stalo, ze jsem se probouzela, kdyz se teprve " vracela " .. heeec .. a to je ten kraasnej pocit
to nema kazdej :p
proto neni nic spatne a nic dobre
u kazdeho je to jinak..a u nekoho " vubec " :p

  • iv-