Avatar uživatele
paul1

Jsou mezi tvory na zemi ještě jiní, kteří umí oblbovat své soukmenovce?

Na rozdíl od člověka zvířata neumí lhát, slibovat, podvádět. Představte si např. včelu, která záměrně falešným tancem před úlem pošle jiné včely na „bohatou“ pastvu na betonovou plochu. Podle mých zkušeností s naším psem – nevěří slibům. Když mu řeknu žer ty nechutné granule, jiné nemáš, když to sežereš, koupím ti zítra jiné, slibům nevěří a nežere.
Vidím se nucena upravit otázku, resp. doplňující informace. Bylo to tak, že mi došly zásoby oblíbených granulí naší fenky, tak jsem v krámku na náměstí koupil malé balení
jiné značky. Nechutnaly jí. Do města jsem jel až za dva dny a koupil ty její. Pamlsky jí samozřejmě občas dávám, má ráda např. Pedigree, nebo Friskies. Tím jsem ji také krmil, než jsem dovezl ty její oblíbené. Tu menší dávku nakonec vzal soused a jejich pes je v pohodě zlikvidoval.

Upravil/a: paul1

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, da ny před 13 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Zdání klame….
Proč by měl pes, žrát nechutné granule? Proč mu nedáte chutné?
Jistě mu alespoň 1× v týdnu, něco dobrého a zdravého uvaříte (na 2 dny),
tak, jak se má a přilepšíte 😉
Proč svého psa, který Vás zbožňuje a bezmezně miluje,
týráte nechutnými granulemi? 😛
Také denně jíte, co Vám nejede? On alespoň pozná, že má v misce swinstwo,
člověk ho klidně sežere.;-)

I zvířata umí být záludná, zlí, krvelačná, kdo nepatří do úlu, ten zhyne.
Koně, nově příchozího zkopou, pokoušou, nenechají nažrat, trvá nějaký čas,
než je přijat a zapadne mezi ostatní ve stáji 😉
Hájí, brání své teritorium. Vetřelec na území, zaplatí u mnoha druhů životem
Kanibalismus je ve světě zvířat, naprosto běžný. A pak se dívejte na Japonce,
skrz prsty,, když je pro ně lahůdkou, pojídání lidského embrya 😉

A Kde si myslíte, že člověk získával a viděl, v přírodě vzory.
Pravda, „úmysl“, nelze upřít jen člověku. Je to jediný tvor na zemi, ve vzduchu, ve vodě
i na Zemi, který myslí.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

No jéje! Hned z první mě napadají tvorové s mimikry. Ale třeba takový svatojánský brouček to má parádně blbý. Znáš to, „Hupky-dupky na světlušku… AÚÚ!!“ On to byl vajgl. 😉 😂

Nicméně je zde jeden druh entit, kterým oblbování jiných jde nadmíru lépe, než ostatním. Zpravidla se jim říká ženy. Ale nechci se pouštět do odborných taxonomických sporů, biologie není moje parketa.

😉 😂 😂 😂 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

Ale umí. Není to tak sofistikované, ale pes, nebo papoušek: umí. Papoušek i slovy, pes umí normálně předstírat, že mu je blbě, že se mu nechce, jako některý holky! 🤷‍♀️

Tvůj pes slovům doslovně nerozumí, vnímá typologii tváře, modulaci hlasu. Takže, když mu řekneš: „Ty jsi ale veliký čurák!“ tónem, kterým mu obvykle říkáš: „Ty jsi ale hodný psíček!“, budeš se u toho usmívat, atd., bude vrtět chvostem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Ano, podle vědců i opice umí lhát. Tito primáti také vedou mezi sebou války.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Na první pohled se můžete domnívat, že lhaní je specificky lidskou schopností. Nicméně věda nám ukázala, že některá zvířata také prokázaly schopnost zkreslit pravdu nebo manipulovat s ostatními. Lhaní ve světě zvířecí říše může být spojeno s několika strategiemi přežití, jako je získávání potravy, šetření energie nebo přežití před predátory.

Zde uvádím několik příkladů:

  1. Ptáci praravé (Progne chalybea): Samci těchto ptáků někdy předstírají, že mají jídlo, aby přilákali samice k páření. Jakmile se samice přiblíží, samci odhalí, že ve skutečnosti žádné jídlo nemají.
  2. Veverky: Veverky často ukazují behaviourální strategii známou jako „deceptivní skrývání“. Když vědí, že je sledují, veverky budou předstírat, že skrývají ořechy, zatímco je ve skutečnosti drží v ústech. Po předstírání skrývání se pak veverka odtajně se svým skutečným úlovkem na bezpečné místo.
  3. Sapajou pláštíkový (Cebus apella): Tito opice často vydávají pohotovostní volání o predátorovi, když objeví jídlo, aby odradili jiné opice od přístupu k potravě.

K těmto chováním může dojít buď instinktivně, nebo mohou být výsledkem učení. Tato chování nám ukazují, že lhaní a podvádění nejsou výsostně lidské charakteristiky, ale mohou hrát klíčovou roli v evoluci a přežití v přírodě. Je také důležité si uvědomit, že zvířata ne"lžou" v lidském slova smyslu. Oni nemají pocit viny nebo očekávání, že budou chyceni na klamání. Jedná se spíše o strategie přežití než úmyslné klamání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Ale umi! Brachuv jezevcik zacal kulhat. Vsichni jsme ho litovali, nosili ho, chovali, protoze jsme si mysleli, ze dostal zihadlo. Pak jsme ale na tlapce mezi polstarky objevili prilepeny bonbon :) Pejsek si tu nasi peci dost uzival!!

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek